Bu yaz bilet fiyatları en ucuz 38, en pahalı 15 bin TL oldu

Last Updated on 15 Eylül 2017 by Yaşar Çelik

Yazın sıcak ve hareketli günlerine veda ederken Türkiye’nin en büyük uçak bileti satış sitesi Enuygun.com, 2017 yazının seyahat tercihlerini açıkladı. Enuygun.com’un analizine göre bu yaz en çok İzmir’e uçtuk. Enuygun.com üzerinde satılan en ucuz uçuş 37,99 TL ile Adana- İzmir arasında, en pahalı uçak yolculuğu ise 14.853 TL ile Kanada – Japonya arasında gerçekleşti.

Kullanıcılarına en uygun fiyatlarla her ay 300.000’in üzerinde uçak bileti satışı gerçekleştiren Enuygun.com, yaz aylarında kullanıcılarının seyahat tercihlerini analiz etti. Enuygun.com’un analizine göre bu yaz daha çok uzun hafta sonu tatillerini tercih ettik ve en çok Perşembe, Pazartesi, Pazar günleri uçtuk. Yazın gözdesi rotası  yurtdışı seyahatlerinde ise en fazla Bakü, Odessa, Amsterdam, Kişinev, Erbil, Stuttgart ve Düsseldorf oldu.

Tek Yön, Tek Kişi, Son Gün…

Aylık 15 milyon ziyaretçi sayısına sahip olan Enuygun.com’un analizine göre, 2017 yaz aylarında genellikle tek yön biletler tercih edilirken, bilet satışları çoğunlukla tek kişiye yapıldı. Bilet alımları ise yüksek oranda seyahatten 1 gün önce gerçekleştirildi. Enuygun.com, tek yöne bilet alanların oranını %78, yalnız seyahat edenlerin oranını %71,5 ve seyahate 1 gün kala bilet alanların oranını ise %14 olarak açıkladı.

En çok Kurban Bayramı’nda uçtuk….

Bu yazın favori tatil zamanı, idari izinle 10 güne çıkartılan Kurban Bayramı dönemi oldu. En fazla uçuş 25-31 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirildi. Yazın keyfini kısa tatillerle değerlendirmek isteyenler ise uzun hafta sonu tatillerini tercih etti. Yapılan analizde ayrıca Perşembe- Pazartesi günleri arasında uçuş yoğunluğunun arttığı belirtildi.

Enuygun Hakkında:

2008 yılında kurulan Enuygun.com, kullanıcıların 1.000’in üzerinde havayolu şirketi arasından kendileri için en uygun uçak biletini kolayca bulup hızlı ve güvenli şekilde satın almalarını sağlayan, Türkiye’nin alanında lider internet sitesidir. Aylık 15 milyon ziyaretçiye ve 40 milyonun üzerinde sayfa gösterimine sahip olan Enuygun.com, üstün hizmet kalitesi ve en uygun fiyat yaklaşımı ile her ay 300.000’i aşkın kullanıcının uçak bileti alımı için tercihi oluyor. Yani Türkiye’deki her 40 yurt içi uçak biletinin 1’i Enuygun.com üzerinden satın alınıyor. Android ve iOS kullanıcılarının “Uçak Bileti by Enuygun” uygulaması sayesinde akıllı cihazları üzerinden de kolaylıkla ulaşabileceği Enuygun.com hakkında daha fazla bilgiye www.enuygun.com adresinden ulaşılabilir.