Carlson Rezidor Türkiye otelleri çalışanları İlkokul boyadı

Last Updated on 23 Eylül 2017 by Yaşar Çelik

Türkiye’de 18 otel ile faaliyet gösteren Carlson Rezidor Hotel Group çalışanlarından oluşan gönüllüler, şirketin bulunduğu topluma katkı sağlamayı hedefleyen “Responsible Business” ilkesi kapsamında İstanbul Bayrampaşa’daki Şair Baki İlkokulu’nu boyadılar.

2017-2018 öğrenim yılının başlamasından önce, 10 günlük bir çalışma sonunda boyanan okulun açılışı, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr.Abdülaziz Yeniyol Carlson Rezidor Group Bölge Pazarlama & İletişim Müdürü Yeşim Doğukan, Carlson Rezidor Sorumlu İşletmecilik Türkiye Koordinatörü İlhan Akpınar ve okul müdürü Yavuz Arslan tarafından yapıldı.

Carlson Rezidor Hotel Group çalışanlarından oluşan 20 kişilik gönüllü grubu yaklaşık 40 sınıfı bulunan ilk öğretim okulunda dersliklerin yanı sıra altı merdiven ve beş koridor da dahil olmak üzere toplam 5 bin metre karelik bir alanı boyadılar. 10 gün süren boyama çalışmaları sırasında kullanılan tüm malzemeler Carlson Rezidor Hotel Group tarafından temin edildi.

Carlson Rezidor Hotel Group, “Responsible Business” ilkesi çerçevesinde geçtiğimiz yıl da Radisson Blu Hotel Ankara öncülüğünde başlayan bir kampanya ile Batman’ın Beşir İlcesinde bulunan Asmadere Köy İlkokuluna kırtasiye ve diğer ihtiyaç malzemesi desteğinde bulunmuştu.

Sorumlu İşletmecilik konusunda tüm duyarlılığı ile dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çalışmalarını aktif bir şekilde sürdüren Carlson Rezidor, geçtiğimiz Haziran ayında Diyarbakır’ın Sur ilçesine bağlı Eryolu köyünde karne alan ilkokul öğrencilerine karne hediyesi olarak tişört, pantalon ve ayakkabı gibi hediyeler ile ihtiyaçlarını karşılamış, okul yanında hayata geçirdikleri ‘Hevsel Parkı’ ile çocuklara her zaman oyun oynayacakları bir alan hediye etmenin mutluluğunu yaşamıştır.

Radisson Blu® Hakkında

Radisson Blu® 69 ülkede 300’e yakın otel ile faaliyet gösteren, dünyanın önde gelen otel markalarından biridir. Radisson Blu markası, canlı, çağdaş ve çekici ağırlama deneyimini markayla özdeşleşmiş Yes I Can!SM servis felsefesi çerçevesinde sunmaktadır. Markaya ait tüm oteller, modern servis anlayışı ile %100 Müşteri Memnuniyet garantisi vermektedir. Hotels Designed to Say YES!SM mottosuyla hizmet veren marka, ayrıntının detaylarda saklı olduğu ilkesiyle, farklı bir hizmet anlayışı sunarak rakiplerinden ayrılmaktadır. Radisson Blu otelleri dünya çapında büyük şehirlerin merkezlerinde, havalimanlarında ve tatil noktalarında bulunmaktadır.

Radisson Blu, Quorvus Collection, Radisson®, Radisson RED, Park Plaza®, Park Inn® by Radisson and Country Inns & Suites By CarlsonSM markalarını da portföyünde bulunduran Carlson Rezidor Hotel Group’un bir parçasıdır. Rezervasyon ve detaylı bilgi için www.radissonblu.com internet sitesi ziyaret edilebilirsiniz. Radisson Blu sosyal medya sayfalarına ulaşmak için: @RadissonBlu, Twitter, Instagram,Facebook.com/RadissonBlu bağlantılarını kullanabilirsiniz.

Rezidor Hotel Group hakkında

Rezidor Hotel Group, dünyanın en dinamik otel şirketlerinden biri ve Carlson Rezidor Hotel Group üyesidir. Grubun portföyünde, 82 ülkede faaliyet gösteren veya yapım aşamasında olan, 105.000’i aşkın yataklı 484 otel bulunmaktadır. Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’da (EMEA) Radisson Blu® ve Park Inn® by Radisson ana markaları ile faaliyet gösteren Rezidor, otellerini sık ziyaret eden misafirleri için, Club CarlsonSM sadakat programını da sürdürmektedir. Rezidor, yeni Radisson RED (seçkin yaşam tarzı) ve Quorvus Collection (lüks) markalarını hayata geçirmiştir. 2016’da, prizeotel’in %49’u Rezidor tarafından satın alınmıştır. Rezidor, sektör lideri Sorumlu Şirket Programı ile ABD merkezli düşünce kuruluşu Ethisphere tarafından Dünyanın En Etik Şirketleri arasında gösterilmiştir. Kasım 2006’da, Rezidor İsveç’te Nasdaq Stockholm’e kote olmuştur. Aralık 2016’da, havacılık, turizm, otelcilik, finans ve çevrimiçi hizmetlerin de aralarında bulunduğu birçok sektörde faaliyet gösteren Fortune 500 şirketi HNA Group Co., Ltd.’in iştiraki olan HNA Tourism Group Co., Ltd., şirketin çoğunluk hissedarı olmuştur. Merkezi Belçika’nın başketi Brüksel’de bulunan Rezidor Hotel Group ve markaları, EMEA bölgesinde 43.700 kişiye istihdam sağlamaktadır