Türkiye’nin usta balıkçılarından rekor üstüne rekor

Last Updated on 24 Eylül 2017 by Yaşar Çelik

İzmir’in Seferihisar ilçesinde Teos Marina’nın ev sahipliği yaptığı “Tuna Master Teos” balıkçılık turnuvası dün rekorla başladı. Organizasyonda yakalanan 146,75 kilogramlık orkinos, Türkiye’deki turnuvalarda yakalanan en ağır orkinos olarak kayıtlara geçti.

Murat İyriboz & Elvio Pennetti

Teos Marina’da devler yarışıyor

Murat İyriboz & Elvio Pennetti’nin organize ettiği ve “Turkcell Platinum” ana sponsorluğunda ve Teos Marina’nın ev sahipliğinde gerçekleşen Tuna Masters Teos Turnuva’da, bu akşam rekor kıran balıklar tartıya çıkacak ve ödülleri kimlerin kazandığı belli olacak.

50 teknenin yarışa katıldığı turnuvada usta balıkçılar, dün en büyük balığı yakalamak için oltalarını denize attı. Sinan Kuran ve ekibinin yarıştığı Shamu adlı tekne ile 146,75 kilogram “Bluefin Orkinos” yakalandı. Shamu ekibinin yakaladığı orkinos şimdiye kadar Türkiye’de düzenlenen tüm turnuvalar içinde yakalanan en büyük balık oldu.

Edinilen bilgilere göre, dünkü rekorun ardından bugün de yeni bir rekor bekleniyor. 200 kiloya yakın büyük balıkların tartıya çıkacağı beklentisi, yarışma sahasında bekleyenlerde büyük heyecan yarattı. Son ana kadar hangi ekiplerin dev balıklarla marinaya döneceği merak konusu oldu. Bugün sona erecek turnuvada, 2 gün boyunca tutulan en büyük balık ile en çok balığı tutan ekiplere ödülleri verilecek.

Görünüşe göre, bugüne kadar Seferihisar, Sığacık ve Teos sakin huzurlu yaşamı ile bilinirken, artık en büyük balıkların yakalandığı temiz ve bereketli denizi ile de ünlü olacak.

Sinan Kuran ve ekibinin yarıştığı Shamu adlı tekne ile 146,75 kilogram “Bluefin Orkinos” yakalandı. Shamu ekibinin yakaladığı orkinos şimdiye kadar Türkiye’de düzenlenen tüm turnuvalar içinde yakalanan en büyük balık oldu.