Fettah Tamince 27. otelini Dubai’de açtı

Fettah Tamince'den Çarpıcı Rapor: Galataport ve Haliçport için Uber Şart!
Rixos Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince

Last Updated on 3 Ekim 2017 by Yaşar Çelik

Rixos Hotels Grubu, hedeflerini her geçen yıl artırıyor. Rixos Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince 27’nci otelini Dubai’de açtı. Tamince, yeni dönemde Körfez bölgesi ve Uzakdoğu’da büyümeyi hedeflediklerini söyledi.

17 yıl önce kurulan Rixos Hotels, yurtiçi ve yurtdıiında büyümesini sürdürüyor. Firma sekiz ülkede 27 oteliyle hizmet veriyor. Bu otellerin 12’si Türkiye’de 15’i ise yurt dışında. Firmanın Türkiye dışında Rusya, Kazakistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır, İsviçre ve Gürcistan’da otelleri bulunuyor. Rixos Hotels, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki üçüncü otelini haziran ayında Dubai’de Rixos Premium Dubai ismiyle açtı. 400 milyon dolarlık yatırımla dünyanın en prestijli otellerinin bulunduğu Jumeriah Beach otel 35 katlı kule şeklindeki kristal tasarımıyla dikkat çekiyor.

ŞAMPİYONLAR LİGİ

İki ayda ciddi doluluk rakamlarına ulaştıklarını söyleyen Rixos Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, “Beklediğimizin çok üstünde bir yoğunluk var. Günde 4-5 bin kişi içeri giriyor. Bölgede başka yatırımlarımız da olacak. Hedefimiz şampiyonlar ligi” dedi. Tamince’nin gelecek hedefleri çok daha büyük. Bu yılın mart ayında dünyanın en büyük otel gruplarından biri olan Accor ile işbirliğine giden Rixos’un patronu, 2025 yılına kadar 30 ülkede 100 Rixos hedeflediklerini söylüyor ve Rixos’u şampiyonlar ligine taşıyacaklarını belirtiyor.

YILDA 1 MİLYON KONUK

Rixos’un yurtiçi ve yurtdışmdaki 27 otelinde yılda 1 milyon kişi konaklıyor. En güçlü pazarlarının Türkiye olduğunu söyleyen Tamince, BAE’nin altı yılda 3 bin 500 yatakla ikinci büyük pazarları konumuna çıktığını belirtti. Bahreyn için büyük bir kompleks anlaşması imzaladıkları bilgisini veren Tamince, Körfez için konuştukları daha büyük yatırımların bulunduğunu belirtti. Tamince, “Antalya’da açtığımız Land of Legends’e çok büyük bir talep var. Markamızı 10 yıl sonra dünyadaki rakipleriyle kafa kafaya getirmek istiyoruz. Şehir otelciliği yatırımlarını çok fazla düşünmüyoruz. Çünkü biz resortu çok daha iyi yapıyoruz. Accor ile işbirliğimizin çerçevesi de bu. Onlar bizim resort tecrübemizden yararlanacak biz de onların şehir otelciliği tecrübesinden” diyor. Rixos Hotels’in son dönemde odaklandığı pazarlardan biri de Asya Pasifik oldu. Tamince, Çin, Vietnam, Endonezya ve Malezya gibi ülkelerde yatırım planladıklarını belirtti.

Tamince, “Ekonomilerin büyüdüğü ve seyahat etme oranlarının arttığı yerlere gitmek istiyoruz” dedi. Rixos’un bölgedeki yatırımları devam ediyor. Abu Dabi’de de 250 milyon dolarlık bir yatırımlarının sürdüğü bilgisini veren Fettah Tamince, bu otelin Mart 2018’de açılacağını belirtti. Bölgede bir iki tesis yatırımı daha planladıklarını belirten Tamince, BAE’de iç pazarın da çok güçlü olduğunu belirterek şunları kaydetti: “Ülkede 9 milyon nüfus var ama 80 milyonluk İran’dan daha büyük bir ekonomik güce sahipler. Kişi başı gelir 60 bin dolar. Her hafta sonu insanlar farklı deneyimler yaşamak istiyor. Bu bölgedeki yatırımlarımız devam edecek.” Tamince, Malpler’de de bir otel yatırımlarının olduğunu belirterek bu tesisin 2018 yılında açılacağını açıkladı.