Hitit Bilgisayar, Londra’da düzenlenen 57. Agifors Yıllık Sempozyumu’na sponsor oldu

Hitit müşteri danışmanı Hakan Ünlü

Havacılık yazılımı alanında dünyaya teknoloji ihraç eden Türk firması Hitit, sponsorluklarıyla Avrupa’da boy göstermeye devam ediyor. Londra’da düzenlenen 57. Agifors Yıllık Sempozyumu’na sponsor olan Hitit, etkinlikte müşteri sadakati kavramına havacılık yazılımları penceresinden yaklaştığı bir sunum gerçekleştirdi.

Havayolu sektöründeki operasyonel araştırmaların geliştirilmesi amacıyla 1960 yılında dünyanın öncü havayolu şirketleri tarafından kurulan Agifors’un (Havayolu Operasyonel Araştırma Toplulukları Uluslararası Federasyonu) 57. yıllık sempozyumu 02 – 06 Ekim 2017 tarihleri arasında Londra’da düzenleniyor. Havayolu operasyonları ve stratejileri, hava kargo, bilgi teknolojileri, gelir planlama gibi alanlarda yeni teknolojilerin ve fikirlerin paylaşıldığı sempozyum dünyanın önde gelen havayolları, hava taşımacılık birlikleri, üniversiteler, endüstriyel araştırma laboratuvarları ve sektörün uzman danışmanlarını bir araya getirdi.

Türkiye’nin ilk ve tek havacılık ve seyahat yazılım firması olan Hitit, sponsorluk yaptığı etkinlikte tüm davetlileri öğle yemeğinde ağırladı. Hitit tarafından organize edilen yemekte, havacılık alanındaki son trendler tartışılırken, firma yazılım alanında sektöre yaptığı katkıları anlatma fırsatı buldu.

Etkinlikte bir de sunum gerçekleştiren Hitit, müşteri sadakati kavramına havacılık yazılımları penceresinden yaklaştı. Hitit müşteri danışmanı Hakan Ünlü tarafından yapılan sunumda operasyonel mükemmellik ile müşteri sadakati arasındaki bağlantı örneklerle anlatıldı. Markaya bağlılığın en temel unsurunun sunulan hizmet/ürün olduğunu belirten Hakan Ünlü konuşmasında; “Firmanın mevcut referansları, kazandığı ödüller, sosyal medyadaki etkinliği ve tali faydalar sadakat katmanını pekiştirmekle birlikte aslolan unsur hizmetin/ürünün kendisidir. Bu denklem havacılık sektörü için de geçerlidir. Bir havayolunun yolcu sadakatini sağlayabilmesi için, yolculuk öncesi beklentileri karşılaması esastır. Bu bağlamda havayollarının karşılaştıkları en büyük sıkıntılardan birini uçuş iptalleri veya rötarlar oluşturmaktadır. İşte bu noktada yolcu servis sistemleri alanında başarılı bir yazılım altyapısına sahip bir havayolu, sadakat unsurunu zedeleyebilecek teknik aksaklıkların çoğunu aşabilmekte ve müşteri bağlılığını yüksek oranlara çıkartabilmektedir.” dedi.

Hitit Bilgisayar Hizmetleri Hakkında

1994 yılında kurulan Hitit Bilgisayar Hizmetleri, sektörün hızla büyüyen oyuncularının en çetin ve karmaşık ihtiyaçlarını dahi karşılayabilecek düzeyde yeni nesil havayolu, havaalanı ve seyahat yazılım ürünleri ve servisleri sağlamaktadır. PAX / DCS ürünleri, rezervasyon, biletleme, check-in, yolcu kalkış kontrolü, ekip planlama ve sadakat yönetimi ihtiyaçlarını karşılarken, Crane RA, Crane CA, Crane SP, Crane OCC, Crane CREW ve Crane ALM, sırasıyla, gelir muhasebesi, gider muhasebesi, tarife planlama, operasyon kontrolü, ekip planlama, tur operatörü /charter yönetim ihtiyaçlarını karşılamaktadır.
Müşterileriyle kurduğu yakın ilişkileriyle tanınan Hitit, ürünleri ve servisleri ile ilgili olduğu kadar, müşteri hizmetleri konusunda da mükemmel geri dönüşler almakta ve bu geri dönüşleri daha da kaliteli ve başarılı hizmetlere dönüştürmektedir. Rezervasyon sistemleri üzerinden geçen 55 milyondan fazla yolcu ile dünya havayolu PSS (Yolcu Servis Sistemi) endüstrisinde 5. sırada bulunan Hitit, Avrupa’dan Asya’ya, Afrika’dan Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetlere uzanan müşteri portföyünü hızla çoğaltmaya ve çeşitlendirmeye devam etmektedir.