Geleceğin şehirlerine yönelik çözümler 5. kez İstanbul’da

Danfoss'un TMA Bölge Başkanı Levent Taşkın

Dünya Kaynakları Enstitüsü (WRI) Türkiye Sürdürülebilir Şehirler tarafından düzenlenen “Yaşanabilir Şehirler Sempozyumu”nun beşincisi bu yıl İstanbul’da yapılacak.

26 Ekim 2017 tarihinde The Marmara Taksim Otel’de gerçekleştirilecek sempozyumda başarılı şehircilik uygulamaları çerçevesinde geleceğin şehirleri masaya yatırılacak. Danfoss Türkiye, Ortadoğu ve Afrika (TMA) Bölge Başkanı Levent Taşkın, sempozyumda binalarda ve şehirlerde enerji verimliliğine yönelik çözümleri paylaşacak.

Dünyadan ve Türkiye’den alanında uzman 25 konuşmacı, İstanbul gibi çok büyük bir nüfusa sahip ve iklim değişikliğinin olumsuz sonuçlarından en fazla etkilenen metropolleri 2050 yılında neler beklediğini ayrıntılı olarak tartışacak. Kamu, özel sektör, akademi ve uluslararası kuruluşlardan temsilciler “Geleceğin Şehirleri”, “Yaşam Kalitesini Artıran Çözümler”, “Akıllı Şehirler” ve “Kentsel Enerji Verimliliği” başlıkları altında bilgi, deneyim ve çözüm önerilerini paylaşacak.

DANFOSS’TAN ENERJİ VERİMLİLİĞİNE YÖNELİK ÇÖZÜMLER

Danfoss Türkiye, Ortadoğu ve Afrika (TMA) Bölge Başkanı Levent Taşkın da bu kapsamda “Binalarda ve Şehirlerde Enerji Verimliliğine Yönelik Çözümler” konusundan söz edecek. Taşkın, binalarda enerji akışı kontrolü ve bölgesel enerji gibi noktalarda çözüm önerilerini paylaşacak.

Danfoss ile birlikte Arconic Foundation, Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu, Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC) ve Trafik Hayattır gibi kurumların destek verdiği etkinlik özel sektör, uluslararası kurum ve kuruluş, üniversite ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla basına açık olarak gerçekleştirilecek.

TÜRKİYE DE ULUSLARARASI ANLAŞMALARI İMZALADI

2013 yılından bu yana Türkiye’de farklı kentlerin ev sahipliği yaptığı Yaşanabilir Şehirler Sempozyumu daha önce İzmir ve Sakarya’da düzenlendi. Bu yılın gündeminde ise iklim, kentleşme ve yol güvenliği gibi konularda 2030 yılına kadar net hedefler koyan ve Türkiye’nin de altına imza attığı uluslararası anlaşmalarda yer alan taahhütlerin kentlerde nasıl hayata geçirilebileceği başlıkları yer alıyor.