Fest Travel’dan festival coşkusu

Last Updated on 7 Kasım 2017 by Turizm Günlüğü

Fest Travel misafirlerini, yeni yıl ile beraber dünyanın en keyifli festival ve karnavallarının coşkusuna davet ediyor.

2018 yılı itibariyle Fest Travel ile gidilebilecek olan festival ve karnaval programları açıklandı.

TİMKAT FESTİVALİ VE AKSUM DİKİLİTAŞLARI / 17-23 Ocak 2018

Kahvenin doğum yeri, Mavi Nil’in kaynağı Etiyopya’nın yarısı Ortodoks olan nüfusu, her yıl Ocak ayında Timkat Festivali’ni kutluyor. Hz. İsa’nın Ürdün Nehri’nde vaftiz edilmesinin kutlandığı bu festival, erkeklerin bembeyaz, kadın, çocuk ve papazların rengârenk giysilere büründüğü bir renk cümbüşü. Dünyaca bilinen ilk hominid, 3,2 milyon yaşındaki Lucy, bir zamanlar Doğu Roma ile Pers imparatorlukları arasındaki en büyük krallık Aksum ve 13. yüzyılda toprak ve kayalara oyularak inşa edilen önemli hac merkezi Lalibela Kiliseleri ile Etiyopya, zihninizdeki Afrika algısını değiştirecek.

VENEDİK KARNAVALI / 2-5 Şubat 2018

Bir “dünya mirası” olan yüzen şehirdeki karnaval heyecanına, on binlerce kişinin birbirinden göz alıcı kostüm ve maskelerle yaşadığı coşkuya bu sene siz de ortak olun. Birkaç yıl öncesine kadar ‘Türk Uçuşu’ olarak adlandırılan “Melek Uçuşu”nu, “Marialar’ın Geçişi”ni, maskeli ve kostümlü geçit törenini izleme imkânı yakalayın. Venedik gotiği ve Rönesansının en önemli sanatçılarının eserlerini barındıran Accademia Galerisi’ni gezin. Kanalları, sarayları, gondollarıyla İtalya’nın romantizm başkentini bu yıl da siz keşfedin.

KANARYA ADALARI VE TENERİFE KARNAVALI / 9-15 Şubat 2018

Rio’dan sonra dünya çapında rağbet gören ikinci büyük karnaval olan Tenerife Karnavalı, Şubat ayında Kanarya Adaları’nı Atlas Okyanusu’nun gözdesi haline getiriyor. Fest Travel farkıyla deneyimleyeceğiniz bu karnavalın coşkusuna en güzel rotalar ve doyumsuz manzaralar eşlik edecek. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde Teide Ulusal Parkı ve San Cristobal de La Laguna; eş-başkentler Las Palmas ile Tenerife, mimar ve sanatçı Cesar Manrique’in şekillendirdiği volkanik ada Lanzarote bulunuyor.

HOLİ FESTİVAL’Lİ KATMANDU-HİNDİSTAN / 22 Şubat-6 Mart 2018

Baharın gelişini Asya’nın en renkli festivallerinden biri olan Holi coşkusunu Hindistan’da yaşayın. Nepal’in başkenti “aşk şehri” Katmandu’yu gezin. Fest Travel; UNESCO Dünya Mirasları, Hindu, Budist, Caynacı, Parsi, Sikh inançları ve tapkıları, Tantrizm, milyonlarca tanrı ve tanrıça; doğu felsefeleri, yaşam biçimleri, ölü yakma törenleri, ayinler ile hafızalardan çıkmayacak bir festival deneyimi yaşatacak.

TAYVAN’DA FENER FESTİVALİ / 24 Şubat-4 Mart 2018

Türkiye’den ilk ve tek katılım fırsatıyla, dünyanın en büyük fener festivalinde dilek tutmak için gün sayılıyor. Çin kaynaklarına göre 3. yüzyıla kadar giden ve Aborijin kültürü ile yoğrulmuş bir tarihi olan Tayvan’ı ölene dek diktatörlükle yöneten Çan Kay Şek’in mirasının, Çin’in 10 bin yıllık tarihini yansıtan Ulusal Saray Müzesi’nin, Asya’nın 7 harikasından biri kabul edilen Taroko Geçidi’nin görüleceği gezide Çin ve Japon kültürlerinin harmanı bir arada görülecek.

SONGKRAN FESTİVALİ İLE DOLU DOLU TAYLAND 6-15 Nisan 2018

Mon, Cava, Tay, Khmer, Birmen ve Siyam kökenli halkların izlerini taşıyan Tayland’da yeni yılın kutlandığı Songkran Festivali’nin coşkusuna ortak olunacak bu programda UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Sukotay, Kuzey Tayland’ın incisi Chiang Mai ve akılalmaz güzellikteki nehir boylarında gezintiler; “uzun boyunlu kadınlar” kabilesini ziyaret ve manastırları, pagodaları, ilginç pazar yerleri ile bölgenin farklı kültürlerinin keşfi yer alıyor.