İş dünyası golf turnuvasında buluştu

Last Updated on 19 Kasım 2017 by Turizm Günlüğü

Turkish Airlines Open Golf Turnuvası’nda dünya golf şampiyonlarını ağırlayan Regnum Carya, bu kez iş adamları ve diplomatları golf turnuvasında bir araya getirdi.

Dışişleri Bakanlığı’nın ev sahipliğinde Golf Mad tarafından organize edilen “Birinci Diplomatik ve İş dünyası Golf Turnuvası” 18 Kasım Cumartesi günü National Golf Kulüp’te gerçekleşti. Turnuvaya Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da katıldı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Japonya Büyükelçisi Akio Miyajima

İspanya, Japonya, Güney Afrika, Makedonya gibi 40’ın üzerinde ülkenin Büyükelçilerinin katıldığı turnuvaya iş dünyasından golf sporuna gönül veren Yıldırım Demirören, Nihat Özdemir, Ahmet Ağaoğlu, Cemal Kalyoncu, Mehmet Dora, Yusuf Kalaycı, Erhan Kamışlı, Mehmet Aygün, Nüzhet Atabek gibi isimler katıldı. Tek günlük turnuvanın kazananı İş Adamları Takımı oldu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk ve Regnum Carya Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Öztürk

National Golf Kulübü’nün de 23’üncü yaş gününe denk gelen organizasyonun gala gecesinde, Türk golf sporuna önemli katkıları bulunan National Golf Kulübü adına pasta kesilerek kutlama yapıldı.

YENİ GOLF SAHASI MÜJDESİ

Turnuva öncesi konuşan Regnum Carya Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Öztürk, golf sporunun ülke ekonomileri ve turizm için en katma değerli sporların başında geldiğini söyledi. Bu anlamda golfün ülke ekonomimize ve turizmimize de katkısının son derece önemli olduğunu ifade eden Öztürk, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yılda 120 bin civarında golfçü ülkemize geliyor ve yılda 150 milyon dolar civarında döviz girişi sağlanıyor. Bu anlamda ülkemiz gerek konumu, gerek iklimi ve gerekse giderek artan yeni sahalarıyla bu potansiyelini çok daha ileriye taşıyabilir. Biz de bu alanda yatırımlarımıza devam ediyoruz ve buradan yeni bir golf sahasını da ülkemize kazandırmak üzere çalışmalarımıza devam ettiğimizi belirtmek isterim.”

Regnum Carya Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Öztürk

NATİONAL GOLF KULÜBÜ İLE MUTLULAR

Diğer taraftan Belek’in en köklü, Türkiye’nin de en önemli kulüplerinden biri olan National Golf Kulübü’nü 2 yıl önce bünyelerine kattıklarını belirten Öztürk, “Delik sayısını 27’ye yükselttik. Yatırımımız yalnızca fiziki imkanları genişletmekle kalmıyor; aynı zamanda yeni sporcuların yetişmesine de National Golf Kulübü aracılığıyla yatırım yapıyoruz. Açıldığı günden bu yana çok önemli ulusal ve uluslararası etkinliklere ev sahipliği yapan National Golf Kulübü’nde Antalyalı çocuklarımız ücretsiz golf eğitimi alıyor ve uluslararası turnuvalarda ülkemizi temsil ediyor. Bu vesile ile golf sporunun gelişmesi için son derece önemli bir görev üstlenen National Golf Kulübü’nün 23’üncü kuruluş yıl dönümünü kutluyorum” dedi.