EMİTT, rekor seviyede ziyaretçi bekliyor

Son Güncelleme Tarihi

Bu sene 22’incisi düzenlenecek olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT), 50 binden fazla yabancı profesyonel ziyaretçiyi ağırlamaya hazırlanıyor.

25-28 Ocak 2018 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek EMITT’e 102 ülkeden bin 676 davetli tur operatörü şimdiden başvurusunu yaptı.

Katılımcıların iş hacimlerini arttırma olanağı bulduğu fuarda; ülke pavilyonları, tatil destinasyonları, kış turizmi ve outdoor özel bölümleri, oteller, otel destek ürünleri, tur operatörleri ile acenteler yer alacak.

ITE Turkey Turizm & Seyahat & Moda Grup Direktörü Hacer Aydın

TUR OPERATÖRLERİNDEN BÜYÜK İLGİ

Dünyanın beş büyük turizm fuarı arasında yer alan EMITT hakkında görüş bildiren ITE Turkey Turizm & Seyahat & Moda Grup Direktörü Hacer Aydın, EMITT’in 1999’daki ilk organizasyonundan bu yana düzenli büyümesinin altını çizdi.

Aydın, “Türkiye ekonomisinin büyümesine paralel olarak ülke turizmimiz de gelişimini sürdürmeye devam ediyor. Ülke turizmimizin uluslararası arenadaki en önemli fuarı olarak biz de hızlı bir büyüme içerisindeyiz. EMITT, bugün 102 ülkeden bin 676 davetli tur operatörü başvurusu ile büyük bir ilgi görmüş durumda. Dünyanın dört bir yanından gelen sektör temsilcileri Hosted Buyer Programı (davetli tur operatörü) ile EMITT’te bir araya gelip yeni iş birliklerine imza atacaklar” dedi.

50 BİNDEN FAZLA ZİYARETÇİ BEKLENİYOR

Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolları’nın kurumsal sponsorluğunda, KOSGEB’in desteğiyle ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nin (TYD) iş ortaklığında düzenlenecek fuarı bu sene 50 binden fazla kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

TATİLCİLER CAZİP KAMPANYALARA ULAŞABİLECEK

25-28 Ocak 2018 tarihlerinde ziyaretçilere açık olan EMITT ilk iki günde turizm profesyonellerini, üçüncü ve dördüncü gün ise tatilcileri ağırlayacak. Seyahatseverler fuarda seçtikleri tatil destinasyonlarını inceleyebilecek ve bütçelerine uygun tatil rotalarını, cazip fiyatlarda “Erken rezervasyon” kampanyaları ile ulaşma imkanına sahip olabilecek.

HOSTED BUYER VE SPEED NETWORKİNG, KATILIMCILARI FİRMALARLA BULUŞTURACAK

Uluslararası alanda, yeni satın alma, iş geliştirme, yeni iş ve iş birliği fırsatları sunan EMITT’te katılımcıların daha fazla fayda sağlayıp daha verimli görüşmeler yapılabilmesi adına B2B randevu sistemi ile 500’den fazla Hosted Buyer Programı ile önceden randevulaşarak görüşme imkanına sahip olunabiliyor. Diğer yandan randevu alamayan katılımcılar iki gün boyunca “Speed Networking” ile görüşmek istedikleri firma ile görüşebilme şansına sahip olabilecek.