Turizm Öğrencileri Kongresi Kıbrıs’ta

Lisansüstü Turizm Öğrencileri Kongresi’nin dokuzuncusu, 5 – 8 Nisan 2018 tarihlerinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Gazimağusa şehrinde gerçekleştirilecek.

9. Lisansüstü Turizm Öğrencileri Araştırma Kongresi’ne turizmin işletmecilik, ekonomik, coğrafik, sosyolojik, psikolojik, çevresel, siyasal, dinsel, hukuksal, rekreasyonel ve mimari boyutlarının yanı sıra sağlık, gıda mühendisliği, eğitim, antropoloji, beslenme, peyzaj mimarlığı, iletişim, planlama ve diğer akademik çalışma dallarının kapsamına giren ve turizmi de ilgilendiren konularda hazırlanmış tez çalışmaları ve araştırmalar gönderilebilecek.

Konuya ilişkin anatoliajournal.com’un sitesinde yer alan duyuru şöyle:

“Lisansüstü tezler bölümü;

Önceki kongrelerde olduğu gibi turizmin konu veya uygulama alanı olarak inceleyen lisansüstü tez çalışmaları bu bölümde sunulacaktır.

Serbest bildiriler bölümü;

Araştırma Bildirileri: Bu bölüm Lisansüstü öğrenci, akademisyen ve araştırmacıların hazırlayacakları “turizmi konu almış araştırma bildirilerine” ayrılmıştır. Bu bölüme önerilecek bildirilerde konu sınırlaması bulunmamaktadır.

KKTC Turizmi: KKTC turizmi ile ilgili konularda hazırlanacak bildiriler için özel oturum düzenlenecektir. Bu özel oturumlarda sunulmak üzere bildiri gönderilebilir.

Önemli Tarihler:

Bildiri göndermek için son tarih: 01 Mart 2018
Kongre programının ilan edilme tarihi: 15 Mart 2018
Kongre düzenleme tarihi: 5 – 8 Nisan 2018

Kongre Mekanı:

Doğu Akdeniz Üniversitesi Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı”