Mega projeler Antalya turizmini canlandıracak

‘Gelişen Kentler Zirvesi’de konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’yı dünyanın en güzel yeri olduğunu gösterecek yaklaşık 4.5 milyar TL değerinde 11 mega projenin inşa edildiğini söyledi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) işbirliğinde düzenlenen Gelişen Kentler Zirvesi’nin 9’uncusu Antalya’da düzenlendi.

Toplantının Antalya gayrimenkul ve inşaat sektörünün vizyonuna katkı yapacağını belirten ve bir konuşma gerçekleştiren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’nın İstanbul üzerindeki ekonomi yükünü alabilecek en önemli potansiyel şehir olduğunu kaydetti.

Habertürk’ten Erdem Aktürk’ün haberine göre, Antalya’ya yapılacak olan mega projelerinden bahseden Türel, Antalya’nın kanal, sahil ve konut projeleriyle dünyada konuşulması gerektiğini ve şehrin turizme katkısını arttırmanın asıl amaçları olduğunu belirtti.

ANTALYA YENİDEN ZİRVEYE OTURACAK

Alanya ve Kemer’i bir turizm şehri kimliğine kavuşturmaları gerektiğinin de altını çizen Başkan Türel, “Antalya’da çok sayıda mega proje inşa ediliyor. İhaleleri yakında başlayacak projelerle Antalya önümüzdeki yıl hem yabancı turist hem de turizm açısından yeniden zirveye oturak” dedi.

KONUT SATIŞINDA ANTALYA 2. SIRADA

Konut satışlarına da değinen Türel, Antalya’ya bu yıl 9.4 milyon turistin giriş yaptığını belirterek “Antalya, İstanbul’dan sonra konut satışının en çok yapıldığı ikinci şehir. Bu projeler tamamlandığında Antalya yerli ve yabancı yatırımcılar ve Avrupa vatandaşları için daha da cazip hale gelecek. Antalya yeniden lider olacak” şeklinde konuştu.