Uçak bileti alacaklar dikkat!

Kredi kartı ve banka kartındaki puanların silinmesini istemeyen kullanıcıların taleplerini değerlendiren Enuygun.com, hayata geçirdiği iki uygulama ile kişilere uçak bileti satın alabilme imkanı sundu.

ENCüzdan ve ENCoin uygulamaları ile artık kredi kartı ve banka kartında biriken puanlarla uçak bileti satın alınabiliyor.

Türkiye’nin en büyük uçak bileti sitelerinden Enuygun.com’un Seyahat Analisti Murat Ekinay, sitenin kullanıcılarına sunduğu yeni özelliklerle ilgili şunları söyledi: “Belirli bir süre sonra geçerliliğini yitirecek kredi kartı ve banka kartı puanlarını ENCoin’e dönüştürülüp ENCüzdan’da birikiyor ve bir yıl boyunca uçak bileti satın alırken kullanılabiliyor.”

ENCOİN İLE YENİ NESİL PUAN SİSTEMİ

Kart kullanan ve uçakla seyahat eden milyonlarca yolcunun hayatını kolaylaştıracak uygulama ile ilgili açıklama yapan Murat Ekinay, “Ödeme alışkanlıkları giderek değişiyor. Alışverişlerimizi artık elimiz hiç paraya, hatta karta bile değmeden yapmaya başladık. Bu doğrultuda teknoloji ve trendleri yakından takip etmekte olan Enuygun kullanıcılarının da ihtiyaçlarını değerlendirdik ve onlar için uçak bileti alırken kullanabilecekleri yeni nesil dijital puan ENCoin’i geliştirdik. İlk aşamada BonusCard, World, Maximum ve CardFinans kullanıcılarının faydalanabileceği bu uygulama ile kredi kartı veya banka kartınızda biriken puanları sadece saniyeler içinde ENCoin olarak hesabınıza aktarabilir ve uçak bileti satın alırken kullanabilirsiniz. Üstelik 3D güvenlik sistemi sayesinde tüm işlemlerinizi güvenle gerçekleştirebilirsiniz” dedi.

FARKLI KARTLARDAKİ PUANLAR TEK HESAPTA

Ekinay’ın açıklamasına göre uygulamanın en önemli avantajlarından biri de farklı kişilere ait banka veya kredi kartlarında biriken puanların tek bir hesaba aktarılabilmesi: “Bu sayede farklı kartlarda bulunan puanlar az miktarda olsa da aynı hesapta birleşerek birikiyor ve yeterince biriktiğinde sadece ENCoin’lerle ek bir ödemeye gerek kalmadan uçak bileti satın alınabiliyor. 2018 yılı içinde kapsamlı bir proje çerçevesinde Blockchain altyapısı ile ENCoin’in farklı organizasyonlar tarafından da kullanılabileceği esnek bir sistem oluşturmayı öngörüyoruz. Ayrıca kart saklama, fiyat alarmı gibi pek çok yeni projeyi de hayata geçirdik.”