Fairmont, ilk projesi için Hotelya’yı seçti

Fairmont’un Türkiye’deki ilk oteli Fairmont Quasar İstanbul projesinin genel mekanları ve hareketli mobilyaları Hotelya tarafından üretildi.

Hotelya, Fairmont’un Türkiye’deki ilk oteli Fairmont Quasar İstanbul’a onlarca farklı ürünüyle damgasını vurdu.

İstanbul’daki eski Likör Fabrikası’nın yerine yapılan Fairmont Quasar İstanbul’un dizaynını Amerikalı tasarım firması Wilson Associates yaptı. 210 odadan oluşan otelin genel mekanları ve hareketli mobilyaları, Viatrans Gayrimenkul ve Fitt Out-More Contract iş birliğiyle Hotelya tarafından üretildi.

Otelin mobilya dekorasyonu için yaklaşık 150’ye yakın farklı, toplamda 2 bine yakın ürün üretilirken, en göze çarpan ürünlerden birisi sedef kaplamalı dolaplar oldu. Döşemeli ürünlerde ise yanmaz sünger kullanılırken, yanık görünümlü sandalyeler, metal ve ahşap entegreli ürünler dikkat çeken diğer mobilyalar oldu.

Hotelya Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Zümrüt Doyran

BU PROJEDE İLGİNÇ ÇALIŞMALARA İMZA ATTILAR

Hotelya Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Yüksek Mimar Zümrüt Doyran, bugüne kadar 500’ün üzerinde prestijli projede yer aldıklarını ve her proje için özgün, yaratıcı ve ilgi çekici çalışmalara imza attıklarının altını çizdi.

Dünyaca ünlü otel zinciri Fairmont’un, Fairmont Quasar İstanbul projesiyle Türkiye’ye ilk kez yatırım yaptığına dikkat çeken Doyran, böylesine büyük bir şirketi de referansları arasına kattıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Otelin mobilyalarının Türk kültürüne uygun olarak tasarlandığını belirten Doyran, her projeye özel, kendine özgü mobilyalar üretiyor olmalarının kendilerini farklı kılan en büyük özellik olduğunu söyledi.