Opet, turizme desteğe devam dedi!

OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk

Yabancı turist sayısına bakarak 2017’nin oldukça iyi geçtiğini ifade eden Opet Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk, “Turizm sektörü hassas bir terazi. Şu an erken rezervasyon oranları 2018’in iyi olacağını gösteriyor” dedi.

Opet Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk, Bloomberg HT’de yayınlanan Üst Düzey programına konuk oldu. Arzu Maliki’nin sorularını yanıtlayan Öztürk, turizm sektörüyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Turizm sektörünün hassas bir terazi olduğunu söyleyen Nurten Öztürk, sektörün dara düştüğü dönemlerde hizmet kalitelerinden ödün vermeden çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirterek “Bu sene oldukça güzel bir dönem geçirdik, yabancı turist sayısına bakarsak oldukça iyi gidiyor. Önümüzdeki senenin de erken rezervasyonlarına bakarsak gayet iyi gittiğimizi söyleyebilirim” diye konuştu.

Fırsatlar çerçevesinde yurtdışı olanaklarını düşündüklerini ve 2017 yılında şirket olarak 32 ödül aldıklarını belirten Öztürk, bunlardan dört tanesinin Uluslararası nitelikte olduğunu söyledi.

TEVFİKİYE KÖYÜ, TRUVA TEMA PARKI HALİNE GELECEK

2018 yılının Uluslararası Truva Yılı olarak ilan edilmesine de değinen Öztürk, Truva bölgesinin biraz daha ayağa kaldırılması ve yenilenmesi gerektiğini belirterek şu açıklamalarda bulundu: “Çanakkale Vali ve yerel yönetimlerden bir davet aldık. Truva harabelerinin hemen bitişiğinde bulunan Tevfikiye Köyü’nü adeta bir Truva Tema Parkı haline getirip, olduğu gibi rehabilite edeceğiz ve çevrede de oldukça güzel çalışmalar yapacağız. Tüm bunlar inşallah 2018 Ağustos’una kadar bitecek.”

“TEMİZ TUVALET YAPIP BIRAKMADIK”

Opet olarak sosyal sorumluluk projelerine çok büyük önem verdiklerini dile getiren Öztürk, “Temiz Tuvalet” kampanyasının 17 yıldır büyük emeklerle sürdürdüklerini belirterek istasyonlarında sadece temiz tuvalet yapıp iyi hizmet verelim diye bırakmadıklarını söyledi. bütün istasyonlarına engelli tuvaleti şartı getirdiklerini ifade eden Nurten Öztürk, “Hijyenin önemini vurguladık ve öncülük ettik. Sürdürülebilir ve sonuç odaklı olduğu için tabiki uzun sürüyor, ne zaman her şey düzelir, o zaman biter. Şu anda Opet olarak beş büyük sosyal sorumluluk projesi yapıyoruz” dedi.