ALTAV heyeti Hollanda’dan iyi haberler getirdi

Hollanda’da düzenlenen Vakantiebeurs Turizm Fuarı’na katılım gösteren ALTAV yönetimi, Türkiye’ye güzel haberler getirdi. ALTAV Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “Hollandalılar Türkiye’yi gerçekten özlemiş. Bu seneki ilgi geçen yıldan en az iki kat daha fazla” dedi.

9-14 Ocak tarihleri arasında düzenlenen Vakantiebeurs Fuarı’na katılmak üzere Hollanda’ya giden Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) yönetimi çalışmalarına devam ediyor.

Fuara katılım gösteren ALTAV ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, Hollanda’da işlerin yolunda olduğunu belirterek daha ilk günden Hollandalıların Türkiye’yi özlediğini söyledi.

Konuşmasının devamında Hollanda pazarının en büyüğü konumunda bulunan havayolu şirketi Corendon Airlines’a da değinerek sözlerine şöyle devam etti: “Bilindiği üzere çok taze bir de karar alan Corendon ailesi, Türkiye satışlarını da ikiye katlamış durumda. Gazipaşa-Alanya Havalimanı’na (GZP) ek sefer koyulmasında ki kararda Alanyalı Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nun da ciddi katkısı var. Avrupa ile yaptığı sıcak ve samimi temaslar bu artışta büyük pay sahibi. Üstelik bunu Hollandalılar söylüyor. Bakanlık da çok ciddi bir çalışma yapmış, büyük bir stant kiralamış. Kültür ve Turizm Müsteşarı Ömer Arısoy da standımızı ziyaret etti. Biz de kendisine aynı zamanda ALTAV Başkanı da olan Alanya Belediye Başkanımız Sayın Adem Murat Yücel’in hediyesi, ipek kozası tablosunu kendilerine takdim ettik. Devam eden günlerde de Alanya için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”