Hollanda’da hedef: 3 yıl önceki turist rakamları!

Türkiye’nin 38 yıldır katılım gösterdiği 48. Utrecht Turizm Fuarı büyük ilgiyle başladı. Hollandalı turistlerinde rağbet gösterdiği fuara katılan Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ömer Arısoy, 3 yıl önce 1 milyon 300 bin Hollandalıyı misafir ettiklerini söyleyerek 2018’de de bu rakamlara ulaşmayı hedeflediklerini belirtti.

Hollanda’nın Utrecht şehrinde düzenlenen ve 14 Ocak tarihine kadar devam edecek olan “Utrecht Turizm Fuarı”nda Türkiye, yaklaşık 652 metrekarelik stantla en büyük katılımcı oldu.

Timetürk’te yer alan habere göre Lahey Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşavirliğinin, 50’ye yakın kurum ve kuruluşun katılımıyla açtığı stantta düzenlenen resepsiyona, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ömer Arısoy ve heyeti, Türkiye’nin Lahey Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Alper Yüksel, Amsterdam Başkonsolosu Tolga Orkun, Rotterdam Başkonsolosu Sadin Ayyıldız katıldı.

Düzenlenen resepsiyonda bir konuşma gerçekleştiren ve Hollanda’nın, Türkiye turizminde önemli bir yere sahip olduğunu hatırlatan Ömer Arısoy, 2015 ve 2016 dönemlerindeki zor şartları geride bırakarak 2017’de toparlanma yaşayan turizm sektörünün 2018’de çok daha iyi olacağını belirtti.

Arısoy konuşmasının devamında 3 yıl önce misafir ettikleri 1 milyon 300 bin Hollandalıyı 2018 yılında da aynı rakamla misafir edeceklerini düşündüğünü söyledi.