EMITT’e yüksek moralli başlangıç

75 farklı ülkeden 700 uluslararası seyahat acentesi ve tur operatörünü ağırlayan EMITT’in açılış galasında bir araya gelen turizm profesyonelleri, yüksek moralle iyi geçecek bir fuar için enerji depoladı.

22. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT), gala gecesinde bu yıl çok farklı olacağını konuklarına hissettirdi.

EMITT Turizm Fuarında ülkemizi daha iyi tanıtabilmek için birçok farklı ülkeden ve aralarında düğün organizatörleri ile golf, MICE ve kültür turları yapan acenteler olmak üzere 500 yabancı Hosted Buyer tur operatörünün yer aldığı gala Lionel Hotel İstanbul’un ev sahipliğinde yapıldı.

Gecede Amasya İl Kültür ve Turizm Müdür V. Hakan Karaman, Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Yk. Başkanı Murat Kırlangıç, Hindistan Konsolosu Subhash P. Gupta ve daha birçok seçkin isim yer aldı.

TravelShop Turkey Genel Müdürü Murtaza kalender

Yemek öncesi, Amasya, Tokat, Samsun ve Çorum illerinin kısa bir sunumunun yapıldığı gecede TravelShop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender konuklarıyla tek tek ilgilendi.

Galada bir açılış konuşması gerçekleştiren Murtaza Kalender, yapmış oldukları sistem sayesinde sadece ülkemizi tanıtan ve tanıtmak isteyen acentecileri seçtiklerini belirterek  “Dünyanın hiçbir fuarında 100’e yakın ülkeden, 700 tur operatörü ülkemizin tanıtımı için bir araya gelmez, neredeyse imkansızdır ama biz bunu EMITT için başardık” dedi.

Bu yılki EMITT Turizm Fuarı’nın çok farklı olacağını dile getiren Kalender, online randevu sistemi ve speed networking ile EMITT için hazır olduklarını kaydetti ve “Dünyanın hiçbir fuarında 5 bini geçen ön randevu alınmamıştır. Bunu EMITT Fuarı için biz bir Türk firması olarak başardık” ifadelerini kullandı.

TravelShop Turkey Genel Müdürü Murtaza ve Lionel Hotel Pazarlama ve Satış Direktörü Burçak Atak

Gala’da ev sahibi olarak söz alan Lionel Hotel Pazarlama ve Satış Direktörü Burçak Atak da, Türk turizmi adına yapılacak tüm projelerde sektörün görüş, öneri ve taleplerine açık ve iletişim için her zaman ulaşılabilir olduklarını dile getirdi.

Burçak Atak konuşmasının devamında “Siz partnerlerimiz, biz yöneticiler, ülke kamu ve paydaşları ile hepimizin beraberce yapacağımız aksiyonlar ile emeklerimiz karşılığını mutlaka bulacaktır” dedi.

Geleneksel Türk Mutfağından seçme lezzetlerin ikram edildiği açılış galasının başlangıcında yabancı konuklar bol bol fotoğraf çektirdiler.

Burcu Kısakürek ve orkestrası Disco Project

Ardından salona alınan konuklar Burcu Kısakürek ve orkestrası Disco Project performansı eşliğinde eğlendiler.

Memnuniyetlerini dans pistinde gösteren konuklar renkli dakikaların yaşanmasına neden oldu.