Üsküp’te Türkiye tanıtımlı workshop

THY Üsküp Müdürlüğü, Makedonya Turizm Ticaret Odası ve TÜRSAB işbirliğinde Makedonya’nın Üsküp şehrinde, Türkiye temalı Tanıtım Etkinliği ve B2B Workshop düzenlendi.

21 Şubat tarihinde düzenlenen etkinlikte T.C. Üsküp Büyükelçiliği Ticaret Başmüşaviri Bünyamin Kutlu, Makedonya Turizm Ticaret Odası Başkanı Arkan Kerim, THY Üsküp Müdürü Pınar Ayvaz ve TÜRSAB Kurumsal İlişkiler Direktörü Ela Atakan açılış konuşması yaptı.

Edirne Belediye Başkan Danışmanı Aydemir Ay’ın Edirne Tanıtım Sunumu ile devam eden söz konusu etkinlikte TÜRSAB Kurumsal İlişkiler Departmanı’ndan Berna Akar’ın Türkiye turizm potansiyeli, Türkiye – Makedonya Turizm İlişkileri üzerine bir sunumu gerçekleştirdi.

TURİST UÇAK SEFERLERİNE YÖNELİK SAĞLANACAK DESTEKLER KONUŞULDU

Ayrıca; Tanıtım Etkinliği ile eş zamanlı olarak Makedonya Turizm Ticaret Odası – TUK Başkanı Arkan Kerim, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği – TÜRSAB Kurumsal İlişkiler ve Uluslararası İlişkiler Direktörü Ela Atakan ve Türk Hava Yolları Üsküp Müdürü Pınar Ayvaz’ın katılımıyla Türk – Makedon ikili ilişkilerini geliştirmek yönünde atılacak adımlar, üç kurumun birlikte hayata geçireceği faaliyetler ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan belgeli (A) grubu seyahat acentaları tarafından ülkemize turist taşıyan turistik uçak seferlerine yönelik olarak sağlanacak desteklerin görüşüldüğü bir basın toplantısı gerçekleştirildi.