Emin Çakmak ve Firuz Bağlıkaya atışması

Son Güncelleme Tarihi

TÜRSAB Genel Kurulu’nda Denetim Kurulu Raporu okunduktan sonra söz alan Başkan adayı Emin Çakmak, diğer aday Firuz Bağlıkaya’yı hedef aldı.

Gergin bir ortamda devam eden TÜRSAB 23. Olağan Genel Kurulu’nda Başaran Ulusoy’un adayı Çetin Gürcün, “Bize Değişim Gerek” Platformu lideri Firuz Bağlıkaya ve TÜRSAB Hepimizin” Platformu lideri Emin Çakmak yarışıyor.

Emin Çakmak, “Başaran Ulusoy ile 8 yıl aynı yönetimde yer alıp, ayrılıp 2015’te bu güzel kardeşinize karşı aday oldunuz. Seçime 3 ay kala aday oldunuz. Ne oldu da saf değiştirdiniz. Ne oldu hortumlarınız mı kesildi?” dedi.

Genel Kurula katılanlara seslenen Çakmak şunları söyledi: “25 Şubat akşamı yastığa kafanızı koyduğunuzda rahat bir uyku uyumak istiyorsanız yönetimi ibra etmeyin.”

BAĞLIKAYA’DAN CEVAP

Firuz Bağlıkaya, Çakmak kürsüden iner inmez ithamlara yanıt vermek için söz aldı. “Ben seçime 3 ay kala aday oldum, sen 3 gün kala aday oldun?” diyen Bağlıkaya, şöyle konuştu: “Hortumdan söz ediyorsunuz, en iyi siz bilirsiniz. Her yerde yemekler yapıyorsunuz. Organizasyonlar yapıp acentelere tahsil ettirmeyi iyi bilirsiniz.”

Bunun üzerine Çakmak yeniden söz aldı ve şunları ifade etti: “İşiniz gücünüz yalan ve iftira. Acenteciler salonda sorun tek bir acenteden ne tahsilatı yapmışım? Başkanı olduğum sağlık platformunda bile 12 yıldır aidat almadığım zamanlar dahi oldu.”

Divan Başkanı Talha Çamaş, daha sonra salondakilere kapalı olarak yapılacak ibra oylaması için çağrıda bulundu.