TÜRSAB’ın yeni başkanına ETİK’den destek

TÜROFED Başkan Yardımcısı ve ETİK Başkanı Mehmet İşler ve TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya

TÜRSAB’da ciddi bir değişim, devinim ve dinamizm yaşanacağına inandıklarını belirten TÜROFED Başkan Yardımcısı ve ETİK Başkanı Mehmet İşler, başkanlığa seçilen Firuz Bağlıkaya ve ekibini kutladı.

Yeni TÜRSAB Yönetimi’ne destek vereceklerini de açıklayan Mehmet İşler, Firuz Bağlıkaya’ya görevinde başarılar dileyerek “İyi ilişkiler içinde olacağımıza inanıyor, birlik ve beraberlik içinde yol alabileceğimizi umuyoruz” dedi.

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı ve Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, adaylığı sırasında Firuz Bağlıkaya’nın İzmir’de üyeleriyle bir araya gelmesinin işbirliğine açık olduğunun göstergesi olduğunu söyleyerek “Egeli turizmciler olarak destek verdiğimiz Bağlıkaya, uzun yıllardır hizmet verdiği turizm sektörünün sorunlarını çok iyi biliyor. Kendisinin sektörün birlik olması için çaba harcayacağına inanıyoruz” dedi.

“TÜM PAYDAŞLAR GÜÇ BİRLİĞİ YAPMALI”

Mehmet İşler konuşmasına acentalar, otelciler, havayolları ve rehberlerin bu sektörün en önemli paydaşları olduğunu belirterek şöyle devam etti:

“Hepimiz aynı potadayız. Turizmin tüm paydaşlarının güç birliği içinde bir araya gelmesi, yeni bir turizm stratejisi belirleyip yeni bir çatı örgütlenmesine gitmesi gerek. Türkiye turizminde artık yeni bir devinim, değişim ve dönüşüm zamanı geldi. TÜRSAB Başkanlığı’na seçilen Sayın Firuz Bağlıkaya’nın yeni ve vizyoner bir bakışla bu sürece katkı sağlayacağına, bizlerle iyi ilişkiler içinde olacağına, başarılı bir çalışma dönemi geçireceğine inanıyoruz.”

“TRAVEL TURKEY’İN YAPISI GÖZDEN GEÇİRİLMELİ”

Ayrıca İzmir’de Aralık ayında düzenlenen Travel Turkey Fuarı’nın turizm sektörü için çok önemli iki fuardan biri olduğunu da belirten İşler, fuarın yapısının gözden geçirilmesi gerektiğini söyleyerek otelciler olarak Travel Turkey Fuarı’nın arkasında olduklarını ve desteklediklerini ifade etti.

İZMİR’E TURİST GETİREN BİR ANLAYIŞ GELSİN!

İşler, Firuz Bağlıkaya’nın başkanlığındaki TÜRSAB’dan Travel Turkey Fuarı’na ilişkin beklentilerini şu sözlerle dile getirdi:

“İZFAŞ ve TÜRSAB’ın ortaklaşa düzenlediği Travel Turkey’in İzmir ve Ege Bölgesi’nin tanıtıldığı bir fuar olmasını bekliyoruz. Fuarın buradan dışarıya turist götüren değil, dışarıdan İzmir’e, bölgemize turist getiren bir anlayışla düzenlenmesini istiyoruz. Fuarın her yıl kaç metrekare büyüdüğüne değil, İzmir’e ne kadar turist getirdiğine, gelen turistin sayısını ne kadar arttırdığına bakıyoruz. İzmirli turizmciler olarak Sayın Bağlıkaya’nın bu yaraya parmak basmanızı diliyoruz. Birlik beraberlik içinde yol alabileceğimizi umuyoruz.”