Carlson Rezidor’un yeni marka ismi: Radisson Hotel Group!

Carlson Rezidor Hotel Group, Berlin’de düzenlenen Uluslararası Otel Yatırım Forumu’nda (IHIF) markanın ismini Radisson Hotel Group olarak yenilediğini açıkladı.

Rezidor Hotel Group Başkanı ve CEO’su ve Radisson Hotel Group Küresel Danışmanlık Komitesi Başkanı Federico J. Gonzalez, “Bugün yeni markamız ve dünyanın en iyi üç konaklama şirketinin içine girmek olan uzun süreli vizyonumuz ile birleşen Radisson Hotel Group için heyecan verici yeni bir çağın başlangıcıdır” dedi.

“Her Anı Önemli” kılmak amacıyla konuklara olağanüstü deneyimler sunmayı hedefleyen Radisson Hotel Group’un yeni marka kimliği, şirket için yeni bir devrin de başlangıcı olacak.

faal ve yapım aşamasındaki bin 400’den fazla otelden ve sekiz otel markasından oluşan ve şu anda dünyada en büyük 11. otel grubu olan Radisson Hotel Group, yeni kimlik lansmanı ile misafirler, mal sahipleri, yatırımcılar ve yetenekler arasında tercih edilir hale gelecek.

“MARKAMIZIN YENİLENMESİ SADECE BİR BAŞLANGIÇ”

Beş yıllık faaliyet planlarından bahseden Federico J. Gonzalez, “Değer önerimizi yeniden tanımlayan, portföyümüzü iyileştiren, çalışmalarımızı düzene koyan, yeni teknoloji sistemlerine yatırım yapan ve ekip üyelerimizi imzamız olan “Her An Önemlidir”i ortaya koymak için birleştiren girişimleri içeriyor. ‘Her an Önemlidir’, Radisson Hotel Group’ta nasıl iş yaptığımızı ve özümüzde kim olduğumuzu açıklıyor: Bir amacı olan rastlantıların noktası. Herkes için. Her gün. Her yerde. Her zaman. Markamızın yenilenmesi sadece bir başlangıç.”

“UZUN SÜRELİ ORTAKLIĞIN EVRİMİ”

Radisson Hospitality, Inc. CEO’su ve Operasyon Müdürü John M. Kidd ise yaptığı değerlendirmede şunları söyledi; “Radisson Hotel Group’un oluşturulması, Rezidor Hotel Group ile olan uzun süreli ortaklığımızın evrimidir. Birlikte, konuklarımız ve mal sahiplerimiz için daha fazla değer oluşturmak adına yeni marka yapısını açıklıyor ve uygulamaya koyuyoruz. Stratejik ve işletme planlarımızı gerçekleştirmek ve bir ve güçlü bir şekilde pazara girmek için doğru bir zaman.”

LÜKSTEN MODERNİTEYE DOĞRU

Radisson marka değeri etrafındaki uyumla birlikte, Radisson Hotel Group sekiz markasının tümünde uygulanmak üzere marka yapısını yeniden yapılandırdı ve konuk deneyiminin temellerini yeniden tanımladı. (1) Parlak temeller (2) Unutulmaz Anlar (3) Yerel Deneyim (4) Rahatlık

Marka portföyü, lüksten modern ekonomiye kadar uzanıyor:

RADISSON COLLECTION
RADISSON BLU
RADISSON
RADISSON RED
PARK PLAZA
PARK INN BY RADISSON
COUNTRY INN & SUITES BY RADISSON
PRIZEOTEL

Şirketin Quorvus Collection markasının yerini alacak olan Radisson Collection, otelleri için tasarlanan premium yaşam tarzı koleksiyonu olarak Haziran 2018’de faaliyete geçecek.

DÜNYA ÜLKELERİNE TANITILACAK

Üst segmente hizmet etmek amacıyla Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da tanıtılacak. Marka, İskandinavya’dan esinlenilen misafirperverliği göstermeye odaklanacak logo, görsel kimlik, ürün tasarımı ve konuk deneyimlerindeki değişimler ile Amerika kıtasında ve Asya-Pasifik’te yenilenecek.

DÜNYA ÇAPINDA SADAKAT PROGRAMI

Modern ekonomi düzeyine hizmet etmek amacıyla Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da büyümeye devam edecek ve yeni marka yapısı müşteriye yönelik yeni avantajları ve ticari teklifler sağlayacak:

Üyelerin, kendilerine özgü fiyatların tadını çıkardığı, özel avantajları kullandığı ve ücretsiz konaklamaya varan imkanlardan faydalandığı yenilenmiş dünya çapında sadakat programı Radisson Rewards (eski adıyla Club CarlsonSM). Radisson Rewards for Business tüm markalarda toplantı ve etkinlik planlayıcıları, seyahat acenteleri veya yönetici asistanları dahil profesyonel ortaklarla bağlantılar kuracak.

ÖNEMLİ YATIRIMLAR YAPACAK

Konuklar ve profesyonel ortaklara sektörün önde gelen online rezervasyon deneyimini getirecek dünya çapında, yeni bir çok markalı dijital platform olan RadissonHotels.com da önümüzdeki aylarda faaliyete geçecek. Radisson Hotel Group, önümüzdeki beş yılda önemli ölçüde yeni CRM, sadakat ve kampanya yönetim platformlarının yanı sıra bütünleşme, yeni emlak yönetimi ve dağıtım platformları için kapsamlı bir bilgi teknolojileri programı da dahil olmak üzere, platformlar ve teknolojilere yatırım yapmayı planlıyor. Ayrıca, dünya çapında 500’den fazla otelin yeniden markalaşmasına veya konumlandırılmasına önemli yatırımlar da yapılacak.