MSC üç yıl aradan sonra Türkiye’ye geri dönüyor

MSC Fantasia, Santorini

2019 yılı itibariyle Türkiye’ye geleceğinin müjdesini veren MSC Cruises, yaz dönemi için Ege-Adriyatik programlarında, Türkiye limanlarından İzmir ve Antalya’yı da programına dahil etti.

Avrupa’nın en büyük gemi firması MSC Cruises, üç yıl aradan sonra Türkiye’yi tekrar programlarına alarak 2019 yılı yaz döneminde 10 bin yolcuyu Türkiye’ye taşıyacak.

2005 – 2015 yılları arası, 11 yıl boyunca Nisan – Kasım arası haftalık olarak İstanbul ve İzmir seferlerini gerçekleştiren ve getirdiği binlerce turist’in yanı sıra, bu iki limandan her hafta Türk yolcusunu da misafir eden MSC Cruises, 2016 yılı itibariyle Türkiye programlarına geçici bir süre ile ara vermek zorunda kalmış ve Türkiye’ye olan inancına istinaden ilk fırsatta yeniden Türkiye seferlerini başlatmak istediğini belirtmişti.

3 AYRI TARİHTE TÜRKİYE’YE 10 BİN YOLCU TAŞIYACAK

Türkiye’ye geri dönüş sinyalleri hakkında konuşan MSC Cruises Türkiye ofisi Genel Müdürü Necla Tuncel, “Tabii ki bu gelişmeden son derece mutluyuz ve bunun sadece bir başlangıç olduğunu, MSC Cruises olarak eskisinden daha güçlü bir şekilde Türkiye’de olacağımızı belirtmek isterim. MSC Lirica gemimiz ile yapacağımız bu seferler, önümüzdeki yıllarda daha da artarak devam edecektir. Üç ayrı tarihte İzmir ve Antalya limanlarına uğrayacak olan gemimiz, mürettabat ve yolcular dahil, toplamda 10 bin kişiyi Türkiye’ye taşıyacak” dedi.

MSC Lirica, 11 gecelik programında, Venedik’ten hareketle, sırasıyla Bari, İzmir, Haifa, Limassol, Antalya, Corfu ve Split’e uğrayacak ve seferini tekrar kanallar şehri Venedik’te sonlandıracak.