Adana Belediyesi’nden Portakal Çiçeği Karnavalı’na büyük destek

Adana Büyükşehir Belediyesi, kentin küresel tanıtımına büyük katkı sağlayan ve Türkiye’nin ilk ve tek sokak karnavalı olan Portakal Çiçeği Festivali için ücretsiz halk konseri organize etti.

Atatürk Parkı, Toros Caddesi ve Merkez Park’ta organize edilecek olan festivalde ünlü sanatçı Kıraç da sahne alacak.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü

Adana’nın marka değerini arttıran Portakal Çiçeği Karnavalı’nın görkemli geçmesi için haftalar öncesinde harekete geçen Adana Büyükşehir Belediyesi, dev etkinliğe en büyük desteği sağladı. Turizm Haberleri sitesi Turizm Günlüğü Com’da Türkiye’deki tüm belediyelerinin turizm potansiyeli artıracak tanıtım çalışmalarına destek olmaya devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi, karnavalın nabzının atacağı Atatürk Parkı, Toros Caddesi ve Merkez Park’ta müzikli eğlenceler için sahneler kurdu.

Bugün ki (6 Nisan) programa göre Atatürk Parkı sahnesinde saat 16.00’dan itibaren Büyükşehir Belediyesi konservatuvar sanatçılarından Sergen Turaççı pop müzik konseri, Tuna Özsöyler rock müzik konseri verecek. Aynı saatlerde Toros Caddesi sahnesinde ise konservatuvarın Nefesli Grubu popüler şarkılar, usta müzisyenler Yeşilçam şarkıları seslendirecek.

HER YÖREDEN DANS TÜRLERİ

Karnaval coşkusunun zirveye tırmanacağı 7 Nisan’da ise saat 10.00’dan itibaren Atatürk Parkı’nda dernekler ve sivil toplum örgütleri ile gönüllü gruplar konser ve dans gösterilerini gerçekleştirecek. Karnaval, zeybekten Roman havasına, folklordan Çerkes danslarına etkinliklerle renklenecek.

Eş zamanlı olarak Toros Caddesi sahnesinde ise zumba, Kafkas dansları, palyaçolar, polifonik müzik, kılıç kalkan gösterisi, çaça, salsa jazz dans gösterileri sergilenecek. Saat 17.30’da Merkez Park’ta oluşturulacak karnaval kortejine katılanlar, ünlü sanatçı Kıraç’ın şarkılarıyla eğlenecek.

FİNAL GÜNÜNDE BÜYÜK COŞKU

Portakal Çiçeği Karnavalı’nın final gününde ise Adana Büyükşehir Belediyesi’nin sahneleri yine dolup taşacak. Saat 12.00’dan itibaren Atatürk Parkı sahnesinde Tatlı Cadıların dans gösterisi, jimnastik şovlar, bisiklet akrobasi, Roman danslar, folklor gösterileri yapılacak.

Saat 10.30’dan itibaren açılacak Toros Caddesi sahnesinde Napoliten şarkılar, Tai Chi gösterisi, zumba, stand-up, polifonik konser, çaça, salsa, jazz dans gösterisi, halk ozanları atışması ve şiir dinletisi sunulacak.

Portakal Çiçeği Karnavalı otel doluluklarını ikiye katladı