ISTTA, Türkiye’nin en önemli metropolünü dünyaya tanıtacak

İstanbul’u “ilk tercih edilen destinasyon” haline dönüştürmeyi hedefleyen İstanbul Turizm Derneği (ISTTA), dünyaya “İstanbul” markasını tanıtmaya hazırlanıyor.

2018 yılını İstanbul markası ile Türkiye’nin uluslararası arenada yeniden tanıtım yılı olarak değerlendiren ISTTA, turizm sektörünün önemli aktörleri ve kamu kurumlarıyla İstanbul için iş birliği başlattı.

Turizm ve tanıtım sektöründe hizmet veren paydaşlar tarafından Yerel ve uluslararası potansiyelleri harekete geçirerek İstanbul bölgesine ilgiyi artırmak ve turizmde sürdürülebilir büyümeyi sağlamak amacıyla kurulan ISTTA, Definitely İstanbul sloganı ile İstanbul markasına hizmet edecek katma değeri yüksek ve büyük ölçekli projelerle, metropolü “ilk tercih edilen destinasyon” haline dönüştürmeyi hedefliyor.

Kuruluşunun üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen önemli çalışmalara imza atmaya başlayan ISTTA’nın Yönetim Kurulu Başkanı B. Saruhan Saraylı ve İkinci Başkanı İbrahim Halil Korkmaz, derneğin önümüzdeki döneme ilişkin hedefleri başta olmak üzere yeni turizm sezonu öncesi sektöre ilişkin öngörülerini 18 Nisan günü Raffels Otel’de düzenleyecekleri basın toplantısında paylaşacaklar.