İTO ‘da Mavi ve Turuncu liste yarışıyor

İstanbul Ticaret Odası seçimlerinde oy verme işlemi devam ediyor.

Last Updated on 9 Nisan 2018 by Yaşar Çelik

Bugün seçim heyecanın yaşandığı İstanbul Ticaret Odası seçimlerinde oy verme işlemi devam ediyor. 23. Komite olan “Yolcu Taşımacılığı ve Seyahat Acenteleri” seçimlerinde TÜRSAB çatısı altında birleşen seyahat acentelerinin temsil edildiği Mavi Liste ile otobüs taşımacıları ve birkaç hac ve umre acentasının birleştiği Turuncu Liste yarışıyor.

Türkiye’nin en büyük ticaret odası olan ve 420 binden fazla üyesi bulunan İstanbul Ticaret Odası’nda (İTO) bugün seçim heyecanı yaşanıyor. Atatürk Havalimanı karşındaki İstanbul Ticaret Merkezi’nde gerçekleştirilen İTO organ seçimlerinde sabah 09.00’dan itibaren oy verme işlemi başladı. Akşam saat 17:00’de oy verme işlemi tamamlanmasıyla sandıklar açılarak oyların tasnifine başlanacak. İTO 23. Komite Yolcu Taşımacılığı ve Seyahat Acenteleri Komitesi seçimleri için 9. Hall alanında 51 ve 52. Sandıkta oy kullanma işlemi devam ediyor. İTO 23. Komite seçimlerinde TÜRSAB çatısı altında birleşen seyahat acentalarının temsil edildiği Mavi Liste ile otobüs taşımacılarının ağırlıkta olduğu Turuncu Liste yarışıyor.

TÜRSAB çatısı altında birleşen seyahat acentalarının temsil edildiği Mavi Liste ile otobüs taşımacılarının ağırlıkta olduğu Turuncu Liste yarışıyor.

“MAVİ LİSTE OLARAK ‘BİRLEŞİM VE DEĞİŞİM ZAMANI’ DİYORUZ”

“İTO 23. Komite Yolcu Taşımacılığı ve Seyahat Acenteleri Komitesi Seçimlerinde Birleşim ve Değişim Zamanı” sloganıyla TÜRSAB çatısı altında birleşen seyahat acentalarının oluşturduğu Mavi Liste’den aday olan Sürpriz Turizm’in sahibi Semih Selimoğlu, Turizmgunlugu.com’a seçimlerle ilgili şunları söyledi: “Seyahat acentaları olarak TÜRSAB çatısı altında Mavi Liste’de birleştik. Karşımızda otobüs taşımacılığı yapan arkadaşlarımızla bir takım hac/umre acentelerinin birleştiği Turuncu Liste var. Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED), Tüm Otobüsçüler Federasyonu (TOF), Turizm Taşımacıları Derneği (TD) ve bazı hac/umre acentelerinin birleştiği Turuncu Liste ile yarışıyoruz. Biz turizm seyahat acenteleri olarak komple dışarıda farklı bir şekilde TÜRSAB çatısı altında Mavi Liste ile onlarla yarışıyoruz.

Seyahat acentaları olarak TÜRSAB çatısı altında Mavi Liste’de birleşti…

“MESLEKTAŞLARIMIZI OYLARINI KULLANMAYA DAVET EDİYORUZ”

Seyahat acentelerinin temsil edildiği İstanbul’un kalbi olan İstanbul Ticaret Odası’nda, acentelerimizin sorunlarını çözüme kavuşturmak için meslektaşlarımızı İstanbul Fuar Merkezi 9. Hall alanında 51. ve 52. sandıkta Mavi Liste’ye oy kullanmaya davet ediyoruz. Aslında Başaran Ulusoy’a yakın olan isimler genelde Turuncu Liste’de. Ben yıllarca Başaran Ulusoy ile birlikteydim ama şu anda ayrı bir liste çıkardım ve TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya ile birleştik. Mavi Liste’nin Başaran Ulusoy veya her hangi biriyle bir ilgisi yoktur. Bu benim çıkardığım bir listeydi ve Firuz Bey ile birleşmiş bir listedir. Başaran Ulusoy’a destek veren Salim Kutluoğlu, Eymen Demircan ve Forum Turizm Mustafa Yıldırım gibi arkadaşlar ile Ulusoy’un eski Genel Müdürü otobüsçü Mustafa Yıldırım da Turuncu Liste’dedir. Şu anda TÜRSAB tamamıyle farklı bir şekilde Değişim ve Birleşim Grubu olarak seçimlere girmiştir”.

İTO 23. Komite Yolcu Taşımacılığı ve Seyahat Acenteleri Komitesi Seçimlerinde Birleşim ve Değişim Zamanı” sloganıyla TÜRSAB çatısı altında birleşen seyahat acentalarının oluşturduğu Mavi Liste…
Otobüs Taşımacılığı ile bazı hac ve umre acentasının birleştiği Turuncu Liste…