TÜROB, sektörde yetenek avına çıktı

TÜROB, Milli Eğitim Bakanlığı desteğiyle düzenlediği “Turizm Meslek Liseleri Arası Aşçılık Yarışması” ile İstanbul’daki turizm meslek liselerinde okuyan öğrencileri turizm-otelcilik sektörüyle bir araya getiriyor.

Gastronometro’nun şefleri ile birlikte profesyonel mutfaklarda gerçekleştirecek olan yarışmada öğrenciler hem profesyonel meslek hayatına adım atacaklar hem de nice aşçılık öğrencisine ilham verecekler.

Gastronometro Direktörü Maximilian Thomae ve Vedat Başaran tarafından tüm detayları özenle hazırlanan yarışma “Sektör Yetenek Avında” etkinliği için geri sayıma başladı.

Alanında bir ilki gerçekleştirecek olan etkinlik Gastronometro’da 18 Nisan Çarşamba günü yapılacak. Yarışmanın açılış törenine Milli Eğitim Bakanı Dr. İsmet Yılmaz katılım gösterecek. Gün boyu gerçekleşecek konferanslarda sektörün duayenlerinden Mehmet Reis, Nadir Güllü, Arda Türkmen, Kaya Demirer, Osman Nuri Gülay, Uğur Talayhan, Defne Ertan Tüysüzoğlu, Haluk Ertan, Gökmen Sözen ve Prof. Dr. Yavuz Tekelioğlu yer alacak.

GASTRONOMETRO’DA YENİ RİTİMLER

2015 yılında Türkiye’nin gastronomi dünyasına önemli bir yatırımı olarak bin 700 metrekarelik alanda faaliyete geçen Gastronometro; bir eğitim, gelişim ve etkinlik merkezi olarak tanımlanıyor. Türkiye’de gastronominin gelişimine katkı sağlamayı ve gastronomi dünyasına yepyeni bir ritim sunmayı amaçlayan Gastronometro’da eğitmen şefler, farklı yöntem ve çözümler sunarak bilgi paylaşımında bulunuyor.

Gastronomi öğrencileri ve genç şeflerin katılım gösterdiği Gastronometro eğitim modülleri ve atölye çalışmaları yıl boyunca devam ederken, yeni etkinliklere ilişkin bilgiler Gastronometro’nun sosyal medya hesaplarından ve internet sitesinden paylaşılıyor.