Okan Holding’den Miami’ye 300 milyon dolarlık yatırım

Okan Holding ve otel zinciri Hilton işbirliğinde ABD’nin Miami şehrinde 300 milyon dolar yatırımla inşa edilecek olan Okan Tower Miami projesi ile Türk yatırımcılar condohotel konseptiyle tanışacak.

İnşaat, turizm, eğitim, sağlık ve gıda sektörlerinde faaliyet gösteren Okan Grubu’nun bu karma projesi yatırımcılara, mülklerini ikamet etmedikleri zaman otel tarafından işletilerek gelir kazanma imkânı sunuyor.

İki büyük markanın işbirliği içinde olduğu 70 katlı ve 236 odadan oluşan condo-hotel’in işletmesi Hilton tarafından yapılacak. 153 rezidans olmak üzere toplam 389 ünitenin yer alacağı Okan Tower Miami’nin dört katı da ofislerden oluşacak.

Projenin Mimarı Robert Beharve ve Okan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Okan

OKAN TOWER MİAMİ’NİN ÜÇTE BİRİ TÜRKİYE’DE SATIŞA SUNULACAK

Okan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Okan tarafından açıklanan söz konusu proje, ABD’de bir Türk firmasının hayata geçireceği en büyük inşaat projesi olacak. İnşaata Eylül ayında başlayacağını söyleyen Bekir Okan, dört yılda tamamlanacak projenin üçte birinin Türkiye’de satılacağını ve 11 Mayıs’ta Miami’de tanıtılacağını kaydetti.

70 katlı Okan Tower Miami’de stüdyo dairelerden penthouse dairelere kadar 45 ile 250 metrekare arasında değişen, her katından ve her dairesinden okyanus ve şehir manzarasına sahip, balkonlu ve teraslı daire tipleri yer alıyor.