Akra Caz Festivali’nde Yasmin Levy rüzgarı

Yasmin Levy

Bu yıl ilk kez caz ve klasik müziğin dünyaca ünlü isimlerini Antalya’da buluşturan Akra Caz Festivali, Yasmin Levy’nin eşsiz performansı ile start aldı.

Dünya müziklerini harmanlayarak, dinleyenlerini İspanyol şarkılarından Sefarad müziğine uzanan geniş bir coğrafyada yolculuğa çıkaran Yasmin Levy, sesiyle hayranlık uyandırırken, sahne performansıyla da büyük beğeni topladı.

Akra Hotels’in açık hava alanında gerçekleşen konserde ayrıca Akra Jazz Band ile birlikte Türkiye’nin önde gelen müzisyenlerinden trompetçi İmer Demirer ve saksafoncu Serhan Erkol da sahne aldı.

“AKDENİZ’İN KIYISINDA KONSER VERMEK ÇOK HEYECAN VERİCİYDİ”

Türkiye’ye her geldiğinde kendini evinde hissettiğini söyleyen Yasmin Levy, “Akdeniz’in kıyısında böyle bir yerde, ilk kez böyle bir konser veriyorum. Benim için gerçekten çok heyecan verici bir deneyimdi. Ve bu gecede farklı bir enerji vardı. Hayatımın en önemli gecelerinden birini yaşadım. Seyirci çok sıcaktı” dedi.

MÜZİK ŞÖLENİ ELECTRO DELUXE İLE DEVAM EDECEK

Bu yıl Antalya’da ilki gerçekleşen festival; modern ve klasik cazın yanı sıra; caz müziği funk, rock, latin, soul ve elektronik tarzla harmanlayan renkli bir müzikal yelpazeyle izleyici karşısına çıkacak.

02-12 Mayıs 2018 tarihleri arasında Akra Hotels’de gerçekleşecek olan Antalya Akra Caz Festivali’nin bir sonraki konuğu; funk, soul, hiphop ve elektro müziği, caz müzikle birleştiren Fransız grup Electro Deluxe olacak.

Thomas Faure (saksafon), Gaël Cadoux (piyano), Arnaud Renaville (vurmalılar), Jérémie Coke (bas), Vincent Payen (trompet), Bertrand Luzignant (trombon) ve vokalde James Copley’den oluşan grup; 4 Mayıs Cuma akşamı saat 20:30‘da Akra Hotels’de sahne alacak.

Caz müziğin usta isimleri Antalya Akra Caz Festivali’nde!