Deneyimli turizmci üçüncü kez milletvekili aday adayı oldu!

Deneyimli turizmci Nesrin Göçhan, CHP'den Adana Milletvekili Aday Adayı oldu.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) eski Yönetim Kurulu Üyesi Nesrin Göçhan, 24 Haziran’da yapılacak erken seçimlerde CHP’den Adana Milletvekili Aday Adayı oldu.

Geçmişte TÜRSAB Adana Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanlığı, TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyeliği, TÜRSAB Disiplin Kurulu Üyeliği ve TÜRSAB Başkan Danışmanlığı gibi önemli görevlerde bulunan deneyimli turizmci Nesrin Göçhan, 24 Haziran’daki erken seçimlerde CHP’den Adana Milletvekili Aday Adayı oldu.

“DEMOKRASİ, BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK İÇİN BU GÖREVE TALİP OLDUM”

Neks-Tur Turizm Seyahat Acentası’nın sahibi olan Göçhan, turizmcilerin sesi olarak demokrasi, barış ve özgürlük için milletvekili aday adayı olduğunu belirterek, “Seyahat acentalarının, havayolu ve konaklama da dahil turizm sektörünün sorunlarını bilfiil içinde olmam nedeniyle çok iyi bildiğim için böyle bir göreve talip oldum. Turizmin temeli demokrasi, barış ve özgürlüktür. Bunlar gerçek anlamda yerini bulduğu takdirde Türkiye hakikaten çok güzel bir turizm ülkesi olabilir. Bunun çalışmalarını yapmak üzere göreve talibim” diye konuştu.

“TURİZM SEKTÖRÜNÜN SORUNLARININ ÇÖZÜMÜNE KATKI SUNMAK İSTİYORUM”

Çizilen pembe tablonun aksine Türkiye turizminin son 4-5 yıldır dibe vurmuş durumda olduğunu ifade eden Göçhan, şunları söyledi: “Biz 38 yan sektörü besleyen turizm sektörünün neferleriyiz. Ekonomisiyle, istihdamıyla, yan sektörlere desteklerle ülkemizin turizmden ciddi bir şekilde pay alıp dış ticaret açığının kapatılmasını istiyoruz. Dış ticaretin en önemli kalemlerinden birisi de turizm gelirleridir. Turizmin bir de sosyokültürel bir boyutu var. Gelişmiş turizm beldelerine gittiğinizde oradaki esnaf bile yabancı dil bilir. Yabancı misafirlerin kültürlerine yönelik bir yemek pişirimleri olur. Hem kendi sunumları hem de yabancıların kültürlerine yönelik sunumlar var. Böyle bir entegrasyonla birlikte turizm sektörünün içerisinde sorunların çözülemediği noktalarda turizmciler olarak devreye girebilmek için milletvekili aday adayı oldum”.

Turizm sektörünün temcilcisi olarak Meclis’te bulunması gerektiğine inandığı için 2011 genel seçimlerinde de CHP’den Adana Milletvekili Aday Adayı olan fakat partisince aday gösterilmeyen Göçhan, 2015 genel seçimlerinde de yine aynı sebeple CHP’den Adana Milletvekili Aday Adayı olmuş, ancak 8.sıradan milletvekili adayı gösterildiği için seçilememişti.

NESRİN GÖÇHAN KİMDİR?

1988 yılında Adana da seyahat acentesi ile turizme giren Nesrin Göçhan, İlk, orta ve lise öğrenimini Adana Koleji’nde tamamladı. Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İktisat Fakültesi’ni bitiren Nesrin Göçhan, 1990 yılında TÜRSAB Adana Bölgesel Yürütme Kurulu’nda Saymanlık, 2 yıl Genel Merkez Disiplin Kurulu üyeliğinde bulundu. Ayrıca, Adana Ticaret Odası ile Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) üyelikleri yaptı.

TURİZM SEKTÖRÜNDEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLAN DİĞER İSİMLER

 

Uzman Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Güldemir AK Parti’den İstanbul Milletvekili Aday Adayı oldu.

Nesrin Göçhan dışında turizm sektöründen milletvekili aday adayı olan başka isimler de var. Uzman Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Güldemir AK Parti’den İstanbul Milletvekili Aday Adayı, Narkissos Turizm Genel Müdürü Erkan Kaplan da yine Ak Parti’den Antalya Milletvekili Aday Adayı oldu.

Narkissos Turizm Genel Müdürü Erkan Kaplan da yine Ak Parti’den Antalya Milletvekili Aday Adayı oldu.
Mustafa Doğan Şahiner Kadesh Travel Yön Kur. Başkanı AK Parti Niğde Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. Şahiner, EGE Üniversitesi İKTİSAT (iNG) Mezunu. OXFORD Brookes Üniversitesi’nde MSc in Marketing Yüksek Lisans Mezunu.