Ramada Kazdağları’na Yeşil Anahtar ödülü

Kazdağları eteklerinde kurulu; Ramada’nın, uluslararası ilk termal oteli olan Ramada Resort Kazdağları Thermal & Spa

Kuzey Ege Bölgesinin ilk yabancı zincir oteli olan Ramada Resort Kazdağları Thermal & Spa, çevreye gösterdiği önem ve hassasiyet sayesinde Yeşil Anahtar sahibi oldu.

Kazdağları eteklerinde kurulu olan bu 5 yıldızlı otel, çevrenin korunması yönündeki girişimleri nedeniyle Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı tarafından verilen Yeşil Anahtar (Green Key) ödülüne layık görüldü.

Ramada’nın, uluslararası ilk termal oteli ve Kuzey Ege Bölgesinin ilk yabancı zincir oteli olan Ramada Resort Kazdağları Thermal & Spa’nın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yağız Öngen de aldıkları Yeşil Anahtar (Green Key) ödülü hakkında şöyle konuştu:

“Globalleşen dünyada nüfusun hızla artması ve bireylerin tüketim alışkanlıklarının değişmesi doğal kaynaklarımızı gün geçtikçe azaltıyor. Bundan dolayı işletmelerin malzeme tüketimlerini azaltmayı, mevcut atıklarını nitelikli bir şekilde geri dönüştürmeyi ve doğal kaynakların verimli kullanılmayı amaçlamaları gerekmektedir. Aynı zamanda işletmeler faaliyet içerisindeyken çevreye karşı olumsuz etkilerini en aza indirgemeyi ve doğal kaynakları en verimli şekilde kullanarak sürdürülebilirliği de amaçlaması lazım. İşletmelerin çevreye zararlı maddelerin tüketimini ve atık miktarının azaltılmasını sağlayarak, kapsayıcı bir yaklaşım ile çevreyi korumak aynı zamanda çevre bilincinin geliştirilmesi ve bu bilince sahip kitle tarafından tercih edilmesi sağlanmalıdır.

Bizde tüm bunlar çerçevesinde doğru bir çevre bilinciyle hareket ederek ve denetimlerden tam not alarak bu ödülün sahibi olduk. Bundan dolayı çok gururlu ve mutluyuz.”

Dünyanın ilk Termal Ramada’sından bir ilk daha