UBER aracı sanılan minibüse saldırıyla ilgili açıklama

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda Taksiciler ve Yolcular Arasında Gerilim: Taksi Krizi Büyüyor!
Sabiha Gökçen Havalimanı'nda Taksiciler ve Yolcular Arasında Gerilim: Taksi Krizi Büyüyor!

Last Updated on 22 Mayıs 2018 by Göksal Serdar

Sabiha Gökçen Havalimanı Taşıma Kooperatifi (SAWKOOP) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çavuş, UBER aracı sanılan siyah minibüse saldırıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda önceki gün meydana gelen olayda patronunun annesi ile yakınlarını almaya gelen bir şirket çalışanın önü taksiciler tarafından kesilmiş, arbede yaşanmıştı. O olayla ilgili açıklamalarda bulunan SAWKOOP Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çavuş,”Öncelikle üzgün olduğumuzu belirtiyorum. Ama UBER’in buradan günde 500 ile 1000 arasında yolcu aldığını, bunları da taksicilerin yanına gelip alması, taksiciler tarafından hoş karşılanmıyor. ‘Bu iş yasal mıdır, değil midir? Yasal ise bunun yasal olduğu açıklansın. Değil ise bunlara müsaade edilmemesi gerekir” dedi.

SAWKOOP Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çavuş, bu sorunu İBB’nin çözmesi gerektiğini söyledi.

“BU OLAYLARA GÜVENLİK GÜÇLERİ MÜDALE ETMELİ”

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda sürekli güvenlik güçlerinin olması ve bu müdahaleleri onların yapması gerektiğini ifade eden Çavuş, “Bizim vatandaş olarak onlarla muhatap olmamamız lazım. Orada emniyet güçlerinin olmaması ayrı bir eksikliktir. Bir anda taksiciler terörist ilan edildi. Bizlere vatan haini muamelesi yapıldı. Bu taksiciler hatalıdır ama hiçbir zaman vatan haini değildir. Taksiciler her daim İstanbul’un gece bekçileridir. Bu yönleri de düşünmemiz lazım” açıklmasında bulundu.

“BELEDİYENİN SORUNU ÇÖZMESİ GEREKİR”

Çavuş, “Burada taksicilerle ilgili birçok sıkıntı var. Bu işin çözüm noktası İstanbul Büyükşehir Belediyesi’dir. Biz defalarca yazı yazdık. Çözüm önerilerimizi söyledik. Ama İBB bu konuyla alakalı hiçbir adım atmamıştır” diye konuştu.