Turizmin liderleri World Tourism Forum 2018’de buluşacak

World Turizm Forum

Last Updated on 7 Haziran 2018 by Turizm Günlüğü

Turizm sektöründe büyük ses getiren “World Tourism Forum zirvesi EURASIA SUMMIT 2018” bu yıl Kazakistan’ın başkenti ve en büyük ikinci şehri Astana’da gerçekleştirilecek.

“Feel Global, Be Local” mottosuyla gerçekleşen ve yapılan toplantılarla, ülkelerin turizm potansiyellerini uluslararası bağlarla güçlendiren World Tourism Forum, turizmin liderlerini 1-2 Temmuz’da bir araya getirecek.

Kazakistan Cumhurbaşkanlığı ev sahipliğinde Astana The St. Regis Hotel’de yapılacak “EURASIA SUMMIT 2018”; dünyaca ünlü konuşmacıları, turizm duayenlerini, turizmde etkin sosyal medya fenomenlerini ve özellikle Almanya eski Başbakanı Gerhard Schröder ile İngiltere Eski Dışişleri Bakanı Jack Straw’u ağırlayacak.

Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in açılışını yapacağı organizasyonda dünya ekonomisine yön veren en önemli unsurlardan biri olan turizmin toplumsal olaylar ve ülke yönetimleri ile bağları, uluslararası platformlarda yaratılan algı, siyasetin yarattığı etkileşim değerlendirilecek.

World Tourism Forum Başkanı Bulut Bağcı

“TÜRKİYE TURİZMİNİN MARKA ALGISINI PEKİŞTİRDİK”

Temmuz ayında yapılacak EURASIA 2018 için görüşlerini paylaşan World Tourism Forum Başkanı Bulut Bağcı yaptığı açıklamada Türkiye marka algısının turizm ile pekiştirilmesi için 4 yıldır yürüttükleri yoğun çaba sonucunda World Tourism Forum’un dünyada büyük talep görmeye başladığını dile getirerek sözlerine şöyle devam etti:

“Pek çok ülkeden karşılıklı iş birliğimizin gelişmesi için davet almaya başladık. Bu bizi gerçekten çok sevindiren ve ülke adına yaptığımız çalışmaların dünyada karşılık bulduğunu gösteren çok önemli bir geri bildirimdir. Turizm için 2017 yılında yaptığımız çalışmaların en önemli yansıması, özellikle Russia Summit sonrası, Türkiye algısının yeniden güçlenmesi ve sponsorlarımızın da desteğiyle 2017 yaz sezonunun turizm yatırımcıları için yeni bir umut olmasının sağlanması olmuştur. World Tourism Forum global bir marka değeri yaratmayı başarmış ve Moskova sonrası Afrika kıtasında Gana’nın başkenti Akra’da dev bir zirve gerçekleştirmiştir. Şimdi Euro Asia’ nın göz bebeği Kazakistan’ın başkenti Astana’da yapacağımız EURASIA SUMMIT’in heyecanını yaşıyoruz. Temmuz ayında yapacağımız ve Sayın Nazarbayev’in ev sahibi olacağı bu zirve sonrası hedefimiz Malezya.”