İstanbul’a gelecekler dikkat!

Eyüpsultan cami

Last Updated on 7 Haziran 2018 by Turizm Günlüğü

11 ayın sultanı Ramazan ayında Sultanahmet, Eyüp Sultan gibi manevi iklime sahip yerlerde Ramazan’ı yaşamak isteyenler rotasını İstanbul’a çevirdi.

Ramazan ayının manevi havasını solumak ve dini yerleri ziyaret etmek isteyenler için iyi bir dönem olduğunu dile getiren Biletall CEO’su Yaşar Çelik, “İstanbul’a seyahat etmek için en uygun zaman. Çünkü bu dönemde hem uçak şirketleri hem de oteller kampanyalar düzenliyor. Bu da uygun fiyata seyahat etmek önemli bir fırsat” dedi.

Özellikle inanç turizmin tavan yaptığı bu dönemde hava yolu şirketlerinin kampanyaları ile iç turizmde hareketlenmeler yaşanıyor. Birçok bölgeye normal zamandan daha uyguna bilet bulunabileceğini vurgulayan Biletall Ceo’su Yaşar Çelik, “Ramazan ayının manevi havasını solumak ve dini yerleri ziyaret etmek isteyenler için iyi bir dönem. Birçok farklı noktaya kampayalı biletler mevcut. Bu da farklı şehirleri ziyaret edip iftar açmak isteyenlere kaçınılmaz bir fırsat. Bu şehirlerin başında da İstanbul geliyor. Sultanahmet, Eyüp Sultan, Oruç Baba Türbesi ve Yuşa Tepesi gibi yerler Ramazan ayında İstanbul’un çekiciliğini bir kat daha arttıyor. Ramazan’da özellikle İstanbul, Bursa, Edirne, Gaziantep ve Konya’ya gidenlerin sayısında artış yaşanıyor” diye konuştu.