Kıbrıs’ı keşfetmek isteyenlerin yeni konaklama adresi: Sun Rays Hotel

Sun Rays Hotel Girne
Kuzey Kıbrıs'ta yeni bir butik otel: Sun Rays Hotel

Last Updated on 20 Kasım 2022 by Yaşar Çelik

Akdeniz’in üçüncü büyük adası Kuzey Kıbrıs, bünyesine küçük ve şirin bir butik otel daha kattı. Girne’nin yaklaşık 2,5 km dışında yer alan Sun Rays Hotel, tüm yeniliğiyle Türkiye’den Kıbrıs’a farklı gözle bakan kültür turistlerini çekmek istiyor.

15 odalı Sun Rays, ekonomik konaklamayla Kıbrıs’ta gezmek, yemek yemek ve eğlenmek isteyenler için uygun bir otel.

Sun Rays Hotel Girne
Sun Rays Hotel Girne
Sun Rays Hotel Girne
Sun Rays Hotel, Kuzey Kıbrıs’ın Karakum mevkiinde yer alıyor

Konum olarak şehrin dışında ama aynı zamanda tam merkezde bulunan Sun Rays Otel, Kıbrıs’ın Karakum mevkinde yer alıyor. Aynı bölgede yeni açılan üç üniversite, iki büyük otel projesi ve önümüzdeki üç sene içerisinde yapılacak iki yeni otel projesi ve aynı zamanda tüp bebek merkezlerine olan yakınlığı ile avantajlı bir konuma sahip otele bir de 10 dakika uzaklıkta Karakum Plajı yer alıyor.

Sun Rays Hotel Girne
Sun Rays Hotel Girne

SUN RAYS’DA ESAS SATILAN HİZMET: ODA

Henüz bir aydır faaliyette olan çiçeği burnunda Sun Rays’da esas olan hizmet; oda! Üç gün boyunca konakladığımız otelde ayrıca kahvaltı ve akşam yemeği isteyen misafirlere bu seçenekler de sunuluyor.

Sun Rays Hotel Girne
Sun Rays Hotel Girne
Sun Rays Hotel Girne
Sun Rays Hotel Girne

EV YEMEKLERİYLE HİZMET

Şimdilik standart kahvaltı ve akşam yemeği veren Sun Rays, önümüzdeki günlerde ev yemekleri çıkarmaya hazırlanıyor. Ayrıca otel restoranı bölge halkına da açık olacak.

Sun Rays’de akşam vakti… Sun Rays Hotel Girne

 

UYGUN ÖLÇEKLİ BİR OTEL

5 yıldızlı otelleriyle öne çıkan Kıbrıs’ta 3 yıldızlı ayarında odalara sahip olan ve fiyat konusunda ekonomik bir otel diyebileceğimiz Sun Rays, lüks değil ama temiz ve iyi hizmet arayanlar için ideal.

‘Kaliteli bir butik otel hizmeti verme’ amacıyla planlanan Sun Rays’da fiyatlar ise kişi başı 150 TL’den başlıyor. Dönemine göre 170 TL olabilen fiyatlar iki kişi için 220 TL arasında değişiyor. Kısacası Sun Rays, uygun fiyata konaklama yapıp Kıbrıs’ı baştan aşağı gezmek isteyenler için oldukça iyi bir tercih.

Courtyar D Inn Restoran

KIBRIS’TA BİR HİNT RESTORAN: COURTYAR D INN

Otele yakın iki kebap restoranından birini deneyimlediğimiz Courtyar D Inn, Hint kültürüyle harmanlanmış bir mekan olarak karşımıza çıktı.

Bünyesinden oldukça farklı çeşnilere sahip olan Hint mutfağının lezzetlerini keşfettiğimiz Courtyar D Inn Restoranı, dünyanın çeşitli yerlerinden gelen turistler tarafından yoğun ilgi görüyor.

30 yıldır aynı işletmeciler tarafından çalıştırılan, bahçeli ve küçük bir havuzu bulunan bu şirin restoran, kısa konaklamalar düşünenler için ideal.

Sun Rays Butik Hotel’de her şey yeni ve odalar çok temiz.
Her odada TV, çalışma masası ve klima mevcut. Sun Rays Hotel Girne
Sun Rays Butik Hotelin banyoları da hem çok kullanışlı hem de konforlu.

SUN RAYS’DA TEMİZ BİR ODA, KONFORLU BİR YATAK VE GÜZEL BİR UYKU…

Otelin sahibi Özbek Dedekorkurt, Sun Rays’in ETS Tur tarafından pazarlandığını ve misafirlerini Booking.com, Hotel Zet ve Odamax’dan aldıklarını belirterek konuşmasını şöyle sürdürüyor:

“Bunların yanı sıra acente ayağımız aracılığıyla da İngiltere, Almanya, İtalya, Kanada, Avusturya, İskandinav ülkelerinden turistler ağırlıyoruz. Turistlerin genelde istediği en temelde temiz bir oda, konforlu bir yatak, güzel bir uyku… İşte biz de bunları sunan bir oteliz. Kıbrıs’ta konaklamanın yanı sıra tarih ve kültür turlarına, yemeye-içmeye, eğlenceye para harcanmasını isteyen bir oteliz.”

Sun Rays Hotel’e sadece 10 dakikalık yürüme mesafesinde olan halka açık bir koyda buluyor.
Sun Rays Hotel’in Sahibi Özbek Dedekorkut

“TÜRKİYE’NİN FARKLI BİR KIBRIS’I GÖRMESİNİN ZAMANI GELDİ”

Türkiye’nin hem turizm açısından hem de Kıbrıs’a vermiş olduğu desteklerden dolayı önemli bir ülke olduğunu belirten Dedekorkut, daha çok Türk misafirler ağırlamak istediklerini ifade ederek sözlerini şöyle bitiriyor:

“İngiltere’de 50 milyonluk nüfustan 2 milyonu Kıbrıs’a gelebilecek potansiyele sahip. Biz şu anda bu 2 milyon içinden sadece 20 binini ikna edebiliyoruz. Bunun yerine aynı eforu Türkiye’ye harcasak 80 milyonluk nüfustan ben inanıyorum ki çok daha büyük bir rakam Kıbrıs’a gelecektir. Türk müşteri daha kalitelidir ve daha güzel para harcar. Çünkü yemesini içmesini bilir. Diğer bir avantajımız aynı para birimini kullanmamız ve aynı dili konuşmamız. Kıbrıs’ta evet şans oyunları vardır ancak bunlar otellerimizdeki yan aktiviteler. Kıbrıs’ta Efes’i andıran antik kentlerimiz, tarihi yapılarımız, camilerimiz, katedrallerimiz, 4 farklı dini ve birçok kültürü barındıran birçok zenginlik mevcut Bunları hangi otelde kalırsanız kalın 1-1.5 saatlik seyahatle görebilirsiniz. Bana göre bu açıdan farklı bir Kıbrıs’ın görülmesinin zamanı geldi artık.”

Kıbrıs’ın yeni rotası özel ilgi turizmi