Saran, turizmde daha da büyüyecek!

Grand Hotel Lav

Spor, medya, savunma, sağlık ve yayıncılık alanlarının yanı sıra turizm sektöründe de faaliyet göstermeye başlayan Saran Holding, Hırvatistan’ın önemli şehirlerinden Split’te yaptığı otel yatırımında büyük başarıya ulaştı. 

Otelin yüzde 99 doluluk oranına ulaştığını belirten Saran Holding Başkanı Saadettin Saran ise bu başarı sonucunda turizm işini sevdiklerini belirterek Türkiye ve çevre ülkelerde farklı fırsatlara baktıklarını da söyledi.

Hürriyet’te yer alan habere göre Saran Holding, Split’te yakaladığı otel yatırımı başarısının ardından Türkiye ve çevre ülkeleri de radarına aldı. Konu hakkında çeşitli açıklamalarda bulunan Saadettin Saran, yatırımlarındaki başarının Game of Thrones dizisinden de geldiğini  “Pek çok turistin ajandasına otelimizin bulunduğu Split, Game of Thrones ile girdi. Game of Thrones’un bazı bölümlerinin Split’te çekilmesi bize büyük faydası oldu” sözleriyle ifade ederek şöyle konuştu:

“YATIRIMIMIZ KALİTELİ YÖNETİMLE BİR ARAYA GELİNCE BAŞARIYA ULAŞTI”

“Otel yüzde 99 doluluk oranlarına ulaştı. Bu rakamlar bize doğru bir karar verdiğimiz gösteriyor. Turizm işini sevdik. Türkiye ve yakın coğrafyada farklı fırsatlara bakıyoruz. Bu otel turizm alanındaki ilk yatırımımız değil aslında. Daha önce Çekya’da yerleşik cedok.com adlı tur operatörünün de sahibiydik. Otelin maddi sorunları olduğunu, birlikte iş yaptığı diğer seyahat şirketleri gibi biz de Cedok sayesinde öğrendik. İyi bir fizibilite çalışması ile bu yatırımı yapmaya karar verdik. Oteli alır almaz tadilat çalışmaları yaptık. Marinasını, SPA’sını yeniledik. Kaliteli bir yönetimle birleşince başarı geldi.

“TURİZM YENİ OYUN ALANIMIZ”

Turizmde büyümek istiyoruz. Ancak büyümek isterken fiyat konusunda da son derece titiz olacağız. Bir oteli alalım da hangi fiyata olursa olsun diye bir hırsımız yok. Ekonominin gerçekleri neyi gerektiriyorsa son derece rasyonel yaklaşarak yeni fırsatlara bakacağız. Bu alanı yeni oyun alanımız olarak görüyoruz.”