Dünya değişmeden gidilmesi gereken 3 rota

Yunanistan: Samothraki Adası'nda Hafta Sonu (27-30 Temmuz 2018)

Dünya Değişmeden “gezgin ruhuyla” seyahat etmek isteyenlere, şahsi deneyimlerden yola çıkarak oluşturulan rotaları sunan bir seyahat acentesi.

Tulga Ozan’ın ifadesi ile Dünya Değişmeden acentesi; “Şehir yaşamının bize dayattığı kimliklerimizden sıyrılarak, gittiğimiz coğrafyalarda yerel halkın arasına karışabileceğiniz seyahat deneyimleri organize eder. Batı’nın birbirine benzeyen şehirleri yerine, yerel kültürün küresel değişime direndiği, alışılmışın dışında rotalar sunar.”

Dünya Değişmeden, farklı kültürlerle doğal yollarla tanışmak isteyenlere yol arkadaşlığı yapıyor. Gittikleri yerleri, orada yaşayanlar kadar iyi bilen kişiler olan rehberleri ile Dünya Değişmeden Seyahat Acentesi rehberleri ayrıca da gezgin kişilikler ve bizzat kendileri zevk aldıkları türden gezilerde deneyimlerini yol arkadaşlarıyla paylaşıyor.

“Gittiğimiz yerlerde amaç değişmek üzere olan kültürü, insanlarını ve yaşamı tecrübe etmektir” Mottosuyla hareket eden dunyadegismeden.com 3 yeni rotanın duyurusuNU yaptı.

Dünya Değişmeden hafta sonu kaçamağı için Semadirek adasını keşfe çıkıyoruz.

Yunanistan: Samothraki Adası’nda Haftasonu Kaçamağı
27-30 Temmuz 2018 – 260 EUR

Trakya’nın Samos’u ismini almış bu Kuzey Ege adası, hala kitle turizminin kirletmediği ama bizim sınırımıza da bir o kadar yakın bir ada. Semadirek adasını kitleler keşfetmeden, şelaleleri kirlenmeden, büyük oteller açılmadan… Kısacası, Dünya Değişmeden hafta sonu kaçamağı için Semadirek adasını keşfe çıkıyoruz.

Fransa: Paris’in Bohem Dünyası (2018) – Cenk Bulut rehberliğinde(17-20 Eylül 2018)

Fransa: Paris’in Bohem Dünyası (Cenk Bulut Eşliğinde)
17-20 Eylül 2018 – 690 EUR

Ecole du Louvre’da tahsil görmüş; şehrin yaşamını, tarihini, kültürünü her yönü ile deneyimleyerek keşfetmiş ve kentin bohem duygusuna aşina yol arkadaşımız Cenk Bulut, bize hiç beklemediğimiz benzersiz bir Paris yaşatacak.

Murat Yankı rehberliğinde Elazığ & Malatya(20-21 Ekim 2018)

Elazığ & Malatya (Murat Yankı Eşliğinde)
20-21 Ekim 2018 – 1.450 TL

Mezopotamya medeniyetini oluşturan iki su kaynağından birİ olan Fırat Irmağı’nın doğduğu topraklar tam da Mezopotamya’nın başladığı yerdir. Elazığ ve Malatya işte tam burada yer alır. Tarihin ilk sarayı 5 bin yıl önce burada kurulmuş, Türkler Anadolu’ya buradan girmişlerdir. Turumuzda Mezopotamya’nın unutulmuş bu iki kentini, lezzetleriyle keşfedeceğiz.

Küreselleşen dünyanın değişmeyen noktalarından biri: Kuzey Kore!