TAV Grubu CEO’su Sani Şener Körfez Bölgesi’nin en güçlü 5. lideri

TAV Grubu CEO’su Sani Şener

Last Updated on 2 Temmuz 2018 by Turizm Günlüğü

İnşaat sektörünün saygın yayınlarından Construction Week dergisi tarafından hazırlanan ‘Körfez Bölgesi’nin En Etkili 100 İş İnsanı’ listesine göre TAV Grubu CEO’su Sani Şener Körfez Bölgesi’nin en güçlü 5. lideri olarak gösterildi.

Power 100 listesinde 2015 yılında 10. sırada olan Sani Şener, 2016’da dokuzuncu, 2017’de ise yedinci sırada yer almıştı. Bu yıl ise listenin ilk 10 arasına giren tek Türk iş insanı olma unvanının sahibi oldu.

TAV- Abu Dabi

Açıklamada bulunan TAV Grubu CEO’su Sani Şener, “TAV İnşaat’ın kuruluşundan bu yana üstlendiği inşaat işlerinin toplam sözleşme bedeli 20 milyar doları aştı. ENR listelerinde son beş yıldır istikrarlı bir şekilde havalimanı inşaatında dünyada ilk üçte yer alıyoruz. Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da yedi ülkenin başkent havalimanları ile birlikte toplam 17 havalimanında imzamız bulunuyor. Körfez Bölgesi’nde bin 200’ü mühendis olmak üzere 28 binden fazla çalışanımız görev yapıyor. Bu liste aslında Türk mühendisliğinin, iş yapma modellerinin, finansal kabiliyetlerinin ve markalarının dünyanın en büyük firmalarının yarıştığı bir pazarda ulaştığı bu başarının göstergesidir. Bu başarı rekabet açısından çok gelişmiş bir bölgede görev yapan mühendislerimizin, mimarlarımızın, teknikerlerimiz, işçilerimiz ve tüm TAV Grubu çalışanlarının emeğinin karşılığıdır. Bundan sonra da dünya pazarlarında tercih edilen bir marka olarak ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz” dedi.

TAV Grubu CEO’su Sani Şener

ÜÇ YILDIR İLK 10’DA

Liste, bölgede inşaat sektöründe yer alan iş insanlarının yaptıkları işler, çalışan sayıları, yarattıkları gelirler, kazandıkları ve kazanmayı bekledikleri projeler, pazardaki genel durum ve faaliyet düzeyleri incelenerek belirlendi. Ek olarak, bu kişi ve şirketlerin ekonomik parametrelere karşı tutumlarına, büyümeye devam etmek için benimsedikleri stratejilere ve engel ve sorunlar karşısında ne kadar esnek olabildiklerine ve nasıl uyum sağladıklarına da bakıldı.

Listeye giren ilk 10 isim şu şekilde:

1- Kez Taylor – CEO, ALEC
2- Yu Tao – President & CEO, China State
3- Hamish Tyrwhitt – Group CEO, Arabtec Holding / Depa Group
4- Emad Azmy – President, Al Shafar General Contracting
5- Sani Sener – President & CEO, TAV Group
6- Samer Khoury – President (Engineering & Construction), CCC
7- Ghassan Merehbi – Chairman, Arabian Construction Company
8- Mohammed Al Abbar – Chairman, EMAAR Properties
9- Stephen Flint – Group general manager, Khansaheb Civil Engineering
10- Patrick McKinney – Area director Middle East / Gulf States, BAM International

Listenin tamamına ‘http://power100.constructionweekonline.com/’ adresinden ulaşabilirsiniz.