Bilet satış ofisinde büyük dolandırıcılık

Bir turizm firmasının ele geçirilen uçak satış programının şifresiyle 2 milyon lira değerinde dolandırıcılık yaptığı iddiasıyla aranan şüpheli lüks otelde tatil yaparken yakalandı.

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bir turizm firmasına ait uçak satış programının şifrelerinin başka şahıslarca ele geçirildiği ve kendilerinin bilgisi dışında bilet satışı yapıldığı ihbarı üzerine çalışma başlattı.

Yapılan teknik ve fiziki takip sonucunda, firma adına yapılan bilet satışlarından elde edilen 2 milyon 57 bin 501,87 lirayı hesabına yatırılmasını sağladığı öne sürülen şüphelinin S.Y. olduğu tespit edildi.

Şüphelinin sahte kimlik kullanarak lüks araç kiralayıp, Antalya Belek’te bir lüks otelde tatil yaptığını belirleyen ekipler, S.Y.’yi kaldığı otel odasında gözaltına aldı.

“Dolandırıcılık”, “Uyuşturucu veya Uyuşturucu Ticareti Yapma veya Sağlama”, “Tehdit”, “Mala Zarar Verme”, “Resmi Belgede Sahtecilik”, “Hizmet Nedeniyle Güveni Kötüye Kullanma” ve “Yoklama Kaçağı Olup 7 Günden Sonra 3 Ay İçerisinde Yakalanmak” suçlarından hakkında 10 ayrı aranma kaydının olduğu S.Y., sevk edildiği mahkemede tutuklandı.

Şahsın otel odasında ve kullandığı araçta yapılan aramalar sonucunda 1 adet sahte ehliyet, 1 adet sahte nüfus cüzdanı, 4 adet cep telefonu, 2 adet dizüstü bilgisayar, 5 adet sim kart, uçak bileti satışı yapan firmalara ait kullanıcı adı ve şifrelerinin yazılı bulunduğu not kağıtları, bir miktar para ve başka şahıslar adına düzenlenmiş banka kartları ele geçirildi.

KAYNAK: Habertürk