Turist Rehberi Ara ile rehberinizi internetten bulun

Turist Rehberi Ara
Turistrehberiara.com'un Kurucusu Gökalp Saban

Profesyonel turist rehberi Gökalp Saban’ın kurduğu turistrehberiara.com’un hedefi, rehber ve seyahat acentelerini bir araya getirmek. Saban, üç ay önce açtığı bu siteye kayıtlı turist rehber sayısının 666, seyahat acentesi sayısının 402 olduğunu anlatıyor.

Turizm dünyasında gücünü iyiden iyiye hissettirmeye başlayan dijitalleşme; yeni girişimlere ön ayak olurken sektör sorunları için de güzel çözümler ortaya koyuyor.

Dijital dünyanın olumlu taraflarını güzel bir fikirle birleştiren Gökalp Saban, “turistrehberiara.com” adlı web sitesi ile rehber ve seyahat acentelerini bir araya getirmeyi hedefliyor.

1990’lı yılların başından beri turizm sektöründe özellikle acente alanında faaliyet gösteren ve son 10 senedir İngilizce ve Fransızca dillerinde profesyonel turist rehberliği yapan Gökalp Saban, rehber ve seyahat acentelerini bir araya getirmeyi hedefleyen “turistrehberiara.com” web sitesini üç ay önce hizmete açtı.

Rehberlerin ve acentelerin birbirlerine devamlı olarak ihtiyaç duyması fikrinden yola çıkarak oluşturulan bu dijital platform, konusunda deneyim sahibi profesyonel turist rehberleri danışmanlığında kurulmuş bir oluşum olarak karşımıza çıkıyor.

Turistrehberiara.com’un kurucusu Gökalp Saban; seyahat acentelerinin, kurum, kuruluş ve kişilerin kısacası profesyonel turist rehberine ihtiyaç duyanların rehber temin etme sürecini daha hızlı, kolay ve etkin hale getirmeyi amaçlayan Turistrehberiara.com’u bize şöyle anlatıyor:

HEM REHBERLERİN HEM DE ACENTELERİN İHTİYACINI KARŞILAYACAK 

“Dijital ortamda hem rehberlerin hem de seyahat acentelerinin birbirlerini bulabilecekleri çok sağlıklı platformlar yok. Sitemizin kurulma amacı da bu ihtiyaçtan yola çıktı. Üç aylık bir site olmamıza rağmen kayıtlı turist rehber sayımız 666, kayıtlı seyahat acentesi sayımız 402 şeklinde gerçekleşti ve bu sayılar her geçen gün hızla artıyor. Biz bu ihtiyaca etkili bir karşılık verme amacındayız. Sektörden gelen tepkiler rehber ve acentelerin bu ihtiyaçlarını karşılaması yönünden çok çok olumlu. Kayıt olan seyahat acentesi ve rehber sayısı da bu ilgi ve beğeninin bir yansıması.

İKİ BÜYÜK HEDEF

Hedeflerimiz ise mümkün olduğunca daha fazla seyahat acentesine ve daha fazla rehbere ulaşıp iki tarafın da beklenti, istek ve ihtiyaçlarını karşılayabilmek. İlk hedefimiz hem acente hem de rehber sayısı açısından binli rakamlara ulaşmak. Ardından orta vadede mutlaka iki tarafa zaman açısından çok büyük bir kolaylık sağlayacak olan mobil uygulamamızı hayata geçirmek.

BU İŞİN ARKASINDA GÜÇLÜ BİR EKİP VAR!

Bu oluşturduğumuz yapının arkasında güçlü bir ekip ile beraber çalışıyoruz. Hem acentelere hem de rehberlere çözüm olmak amacıyla birlikte hareket ediyoruz. Öte yandan sektörümüzün önemli sorunlardan biri olan kaçak rehber problemine karşı önleyici bir unsur olarak da görev alıyoruz. Bu anlamda hem rehberlerden hem de acentelerden destek bekliyoruz.”

Turistrehberiara.com’un hem rehberlere hem de seyahat acenteleri için oldukça avantajlı olduğunu söyleyen Gökalp Saban, bu özellikleri iki taraf için şöyle aktarıyor:

ETKİN, PRATİK VE HIZLI

“Acenteler için avantajımız: Rehber arayan kurum, kuruluş veya kişiler sadece birkaç bilgi ile sitemize ücretsiz olarak üye olup 7/24 yüzlerce rehbere ulaşabilir. Hem de saniyeler içinde. Hız, kolaylık ve etkinlik yaşadığımız dijital çağda amaca ulaşmanın en önemli anahtarları.

Rehberler için avantajlarımız: Rehberler de aynı şekilde çok kolay bir şekilde ücretsiz üye olarak yüzlerce kurum, kuruluş ve kişilerden talep alabilir. Bunun yanında onların değerli zamanlarından almamak adına talepleri filtreleme konusuna çok önem verdik. Burada amacımız rehbere istediği zaman, sadece tercih ettiği dil, şehir ve ülke kriterlerine uyan talepleri göndermek. Dolayısıyla sistemimiz rehberler için de çok hızlı, kolay ve etkin.
Son olarak tüm turizm camiasına başarılı bir sene diliyorum.”