Turizm 2018’in ikinci yarısında yüzde 50 büyüyecek!

2018 yılın ilk 6 ayını değerlendiren online seyahat markası biletall.com, turizm sektörünün yılın ilk yarısında beklentilerin üzerinde olduğunu belirtirken yılın ikinci yarısında hem yaz tatili hem de kurban bayramı sebebiyle yüzde 50 büyüme hedefliyor.

Seyahat biletleri geçtiğimiz yıla kıyasla otobüs biletlerinde yüzde 12, yurt içi uçak biletlerinde yüzde 10, yurt dışı uçak biletlerinde yüzde 27, feribot biletlerinde ise yüzde 1 oranında zamlandığını söyleyen biletall.com CEO’su Yaşar Çelik, biletlerin mobilden satılma oranı yüzde 80’e ulaştığını ifade etti.

Yurt içi ve yurt dışına seyahat etmek isteyenlere en uygun bilet alternatiflerini sunan Biletall, 2018 yılının ilk yarısına dair seyahat istatistiklerini paylaştı.

biletall.com CEO’su Yaşar Çelik

2018 yılın ilk yarısında yabancı turist sayısının arttığının altını çizen biletall.com CEO’su Yaşar Çelik, yabancı turist sayısında 2015 yılını yakaladıklarını hatta geçtiklerini vurgulayarak “2018 yılı hem iç turizm hem de yabancı turist açışından beklentilerimiz üzerinde gidiyor. Kültürel geziler, sahil turizmi gibi etkenler iç turizmde hareketlilik sağlıyor” dedi.

En Ucuz Otobüs Bileti 3 TL

Geride bıraktığımız 6 ayda en ucuz bilet, online bilet satış sektörünün lideri konumundaki Biletall.com tarafından satıldı. Yurt içi en ucuz otobüs bileti Patnos Tutak için 3 TL ‘ye satılırken en ucuz uçak bileti ise yurt içinde 29,99 TL’ye Antalya –İstanbul (Sabiha Gökçen) yurt dışında Lizbon- Madrid arasında 159,9 TL’ye alıcı buldu. En pahallı biletler ise otobüs için Bakü –Bursa arasında 300 TL olurken yurt içinde en pahallı uçak bileti 1387,16 TL ile Diyarbakır – Lefkoşa – Diyarbakır arasında yurt dışında ise 16551,19 TL ‘ye Chicago – İstanbul – Chicago seferi oldu.

Yurt İçinde Ankara Yurt Dışında Bakü

2018 yılına dair verileri paylaşan biletall.com en ucuz ve en pahalı seyahat biletlerini belirlerken popüler destinasyonları da ortaya çıkardı. Buna göre; yurt içinde Ankara, İstanbul, İzmir yurt dışında ise Bakü, Beyrut, Frankfurt en çok ilgi gören yerlerin basında geldi.