Bayramda rotanızı Alaçatı’ya kırın!

Alaçatı Alakapı Butik Otel, incelikli detayları empati yeteneği ile rahatlık, konfor, ferahlık ve mutluluk vermek üzere geliştirilmiş, yaz-kış açık masalsı mekan…

Last Updated on 30 Temmuz 2018 by Göksal Serdar

Turizmin gözde destinasyonu Alaçatı’nın yaz-kış açık otellerinden Alakapı Butik Otel, bayramda ve yaz tatilinde sizi çağırıyor. Evinizden daha konforlu düşünülen detayların yanı sıra butik otellerdeki “küçük oda” geleneği, Alakapı’da büyüyerek gelenekselin dışına çıkıyor. Alakapı Butik Otel’de kendinize düşsel, unutulmaz ve dört dörtlük bir tatil hediye edin…

Tatillerin gözde destinasyonu Alaçatı’nın hizmeti, rahatlığı, konforu, mimarisi, sıcak personeli ve doğal-leziz yemekleri ile Booking.com’da “en çok incelenen ve tavsiye edilen” meşhur adresi Alakapı Butik Otel, sizi bayramda kalabalık ya da sevdiklerinizle baş başa dinlenmeye çağırıyor.

Kırmızı kapıları düşsel bir dünya açılan Alaçatı Alakapı Butik Otel, incelikli detayları empati yeteneği ile rahatlık, konfor, ferahlık ve mutluluk vermek üzere geliştirilmiş, yaz-kış açık masalsı mekan… Otel, Alaçatı’nın cumbalı oda ve taş bina geleneğinin bir devamı olmasının yanı sıra aynı geleneğin modernize edilmiş bir hali… Alakapı Butik Otel’in deluxe, deluxe king, aile süiti, exclusive odaların hepsi ayrı bir hikaye, ayrı bir tat sunuyor. İster tek başınıza ister cümbür cemaat gelin, kendinizi çok özel bir deneyimin en özel parçası gibi hissedeceksiniz.

Otelde ortak bir havuzun yanı sıra konak ve villaya özel havuzlar da bulunuyor.

Merkeze yakın, gürültüye uzak!

Adını girişindeki kırmızı nostaljik kapısından alan Alaçatı Alakapı Butik Otel, Alaçatı’nın taş villalar bölgesinde konumlanıyor. Merkezdeki yoğun ses kirliliğinden uzak sessiz bir bölgede ama merkeze de bir o kadar yakınlar. Yürüyerek sadece üç dakikada merkezin cıvıl cıvıl, hareketli bölgesine ulaşabiliyorsunuz. Alakapı’nın önemli bir avantajı, araçlar için geniş bir park alanına da sahip olması.

Alakapı Butik Otel’in deluxe, deluxe king, aile süiti, exclusive odaların hepsi ayrı bir hikaye, ayrı bir tat sunuyor.

Otelde ortak bir havuzun yanı sıra konak ve villaya özel havuzlar da bulunuyor. Yatakları özel ve el yapımı, yastıkları 12 farklı çeşit, duvarları ses geçirmez. Otel yatakları rahat olur evet ancak Alakapı Butik Otel’inkiler ayrı bir rahat. Alakapı’da yataklar standart otellerinkilerden daha büyük ayrıca rahatınıza göre seçmeniz için 12 farklı yastık seçeneği var.

Kahvaltıdan öte gurme sofrası…

Fiyatların kahvaltı dahil sunulduğu Alakapı Butik Otel’in bir diğer dilden dile konuşulma sebebi, övgü ve sevgi ile bahsedilen enfes kahvaltı sunumu… Kahvaltı masasındaki her ürün özenle seçiliyor ve taze, doğal, el yapımı olmasına özen gösteriliyor. Sebzeler Alakapı’nın kendi küçük bostanında yetişirken, diğer ürünler butik ve özenli yetiştiricilerden, çevre köylülerden temin ediliyor. Geleneksel tatlar, Alakapı Butik Otel’in mutfağında, günlük ve taptaze hazırlanıp sunuluyor.

Kendine has farklı lezzetleri menüsüne koyan otelin en çok, baklava hamuru ile yaptıkları “çıtır mantı” ve şalgam ile pişirdikleri “tatar mantı”sı favori!

Sözde değil özde doğal

Alakapı Butik Otel’in mutfağında kullanılan her malzemenin mümkün olduğunca doğal ve organik olmasına dikkat ediliyor. Kendine has farklı lezzetleri menüsüne koyan otelin en çok, baklava hamuru ile yaptıkları “çıtır mantı” ve şalgam ile pişirdikleri “tatar mantı”sı favori! Et menüsünde de ayrıca son derece iddialılar…