‘Anadolu Mutfağı’ okuyucusuyla Tadında Anadolu’da buluşuyor

‘Anadolu Mutfağı’nda, yörelerin mutfak kültürlerinden geçmişten günümüze hikâyesi olan tatlara kadar farklı bölgelere ilişkin 100’ü aşkın tarif yer alıyor.

Tadında Anadolu’nun Şefi Muhsin Ertürk’ün, geçmişten günümüze Anadolu mutfağının gelişimini aktardığı ‘Anadolu Mutfağı’ kitabı satışa çıktı.

Anadolu mutfağının kültür mirasını korumak ve eşsiz lezzetlerini nesiller boyunca yaşatmak amacıyla çalışmalarını yürüten Tadında Anadolu, üstlendiği milli hafıza rolünü sürdürüyor.

Tadında Anadolu’nun Şefi Muhsin Ertürk, Türkiye’nin her yöresinin mutfağını mercek altına alarak derlediği çok özel kitabını, BTA ve sevilen markası Tadında Anadolu’nun sponsorluğunda okuyucuyla buluşturuyor.

Şef Muhsin Ertürk, Türkiye’nin her yöresinin mutfağını mercek altına aldı.

Muhsin Ertürk’ün 11 yıl süren detaylı çalışmalarının bir eseri olarak derlediği, ‘Anadolu Mutfağının İncileri’ serisinin ilk kitabı olan ‘Anadolu Mutfağı’nda, yörelerin mutfak kültürlerinden geçmişten günümüze hikâyesi olan tatlara kadar farklı bölgelere ilişkin 100’ü aşkın tarif yer alıyor.

Anadolu mutfağının eşsiz lezzetlerini evlere taşıyan kitap, Tadında Anadolu’nun İstanbul Atatürk Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Milas Bodrum Havalimanı, Yenikapı İDO Hızlı Feribot İskelesi, UNIQ İstanbul ve Capitol AVM’de yer alan noktalarında satışa sunuluyor.

instagram.com/tadindaanadolu
facebook.com/tadindaanadolu
twitter.com/tadindanadolu
www.tadindaanadolu.com

BTA hakkında:

TAV Havalimanları Holding iştiraki olan BTA, Türkiye, Gürcistan, Makedonya, Tunus, Umman, Letonya, Hırvatistan ve Suudi Arabistan olmak üzere toplam 17 havalimanında, İstanbul Deniz Otobüsleri’nde ve Maslak’taki yeni nesil kültür-sanat ve yaşam merkezi UNIQ İstanbul’da uluslararası standartlarda yiyecek içecek hizmeti sunuyor. Yaklaşık 700 aşçısıyla günde yaklaşık 100 binin üzerinde kişiyi ağırlayan BTA, konuklarına dünya mutfaklarının zengin menü seçeneklerini yaklaşık 60 bin metrekare alanda ve 350’yi aşan noktada sunuyor. BTA’nın 2006 yılında kurduğu Cakes&Bakes üretim tesisi ise günümüzde Türkiye’nin en büyük gıda üretim tesislerinden biri konumuna gelmiş bulunuyor. Cakes&Bakes bugün ayda 7 milyon adet üretim hacmiyle, içlerinde dünyaca ünlü fast-food ve kahve zincirlerinin de bulunduğu 130 markaya 2 bin 500 aktif reçeteyle endüstriyel ölçekte butik üretim sunuyor. Ayrıca tesiste ayda 90 ton lokum üretimi de gerçekleştiriliyor. Şirket, TAV Airport Hotel markasıyla İstanbul Atatürk Havalimanı’nda 2004’ten, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda ise 2015 yılından bu yana işletmecilik yapıyor. BTA, hizmet kalitesini ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi belgesiyle de güvence altına almış bulunuyor.