Erdem Çenesiz, Amerikalıları UNICERA’ya davet etti

Türkiye Seramik Federasyonu Başkanı ve aynı zamanda Cam ve Seramik İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz, Amerikalıları dünyanın en büyük ihtisas fuarlarından biri olan UNICERA Seramik Banyo Mutfak Fuarı’na davet etti.

Seramik alanındaki uluslararası tanıtım faaliyetlerini “Turkishceramics” milli markasıyla sürdüren Çimento, Cam, Seramik ihracatçılar Birliği, Amerika Seramik Distribütörleri Derneği (CTDA), Amerika Seramik Uygulayıcıları Derneği (TCAA), Kuzey Amerika Karo Seramik Meclisi (TCNA) ve Ulusal Karo Seramik Uygulayıcıları Derneği (NTCA) ile işbirliği yaparak Türk Seramiği’nin ABD pazarındaki payını artırmak için çalışmalara başladı.

Turkishceramics”, ABD’nin Teksas eyaleti Dallas şehrinde Amerikan Seramik Dernekleri tarafından ortak organize edilen “Total Solution Plus” konferansında Türk Seramiği’nin tanıtımını yaptı.

27-30 Ekim 2018 tarihlerinde 4 gün süren program kapsamında 500 katılımcı ile gerçekleştirilen toplantıda, Çimento, Cam ve Seramik İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz tarafından yapılan sunum ile Türk seramik sanayi, üretim ve ihracat kapasitesi hakkında bilgi verildi.

“SEKTÖRÜMÜZ DÜNYA 3’ÜNCÜLÜĞÜNE YÜKSELME POTANSİYELİNE SAHİP”

Sunumunda Türkiye’nin karo seramikte dünyanın 5’nci, vitrifîye seramik tesisat malzemelerinde ise dünyanın 4’üncü büyük ihracatçısı konumunda olduğunu söyleyen Çenesiz; “Son yıllarda seramik firmalarımızın yatırımları ile büyüyen sektörümüz dünya 3’üncülüğüne yükselme potansiyeline sahip” dedi.

AMERİKALILARA UNICERA DAVETİ

Çenesiz ayrıca, “Türkiye’nin ABD’ye olan karo seramik ihracatı 2017 yılında yüzde 25 artış gösterdi. Vitrifîye seramik tesisat malzemelerinde ise bu artış yüzde 11. ABD, Türkiye için önemli bir pazar, Türkiye ise üretim gücü ve ürün kalitesi ile tüm dünya için önemli bir ülke” diyerek Amerikalıları dünyanın en büyük ihtisas fuarlarından biri olan UNICERA Seramik Banyo Mutfak Fuarı’na davet etti.

160 bin metrekarelik bir alanda 4 kıtadan 20 bini yabancı, 100 bin profesyonel ziyaretçi hedefi ile düzenlenecek olan UNICERA 5-9 Şubat 2019 tarihleri arasında ihracatın merkezi CNR Expo Yeşilköy’de.