LUX Bodrum Resort & Residences, Avrupa’nın birincisi oldu

Dünyanın en prestijli global organizasyonlarından biri olan World Luxury Hotel Awards 2018 yarışmasının ‘Luxury Villa Resort’ kategorisinde Avrupa’nın birincisi LUX Bodrum Resort & Residences seçildi.

LUX Bodrum, 2015 yılında proje aşamasındayken saygın mimari tasarım ödüllerinden biri olan A’Design Awards Milano’da dünya ikincisi olarak gümüş ödüle layık görülmüş 2017 yılında İsviçre’de, turizm alanında dünyanın en büyük organizasyonu olan World Luxury Hotel Awards’de Doğu Avrupa’nın en iyi lüks plaj oteli olmaya hak kazanmıştı. 2018 yılında da uluslararası ödüllerine bir yenisini daha ekleyerek; World Luxury Hotel Awards 2018 yarışmasında LUX Bodrum Resort & Residences ‘Luxury Villa Resort’ kategorisinde Avrupa’nın birincisi olmayı başardı.

Yabancı platformda da Türkiye’yi destinasyon haline getiren LUX*Bodrum Resort& Residences dünyanın en iyileri arasında yerini aldı.

MYC Partners Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Akdoğan, “LUX Bodrum henüz 1’inci yılını doldurmadan iki çok önemli uluslararası ödüle layık görüldü. Bu ödüller, sadece LUX Bodrum’un değil; Türk turizm sektörünün başarısıdır. Otelimizi bir sağlık merkezi olarak da Avrupa’nın zirvesindeki merkez olmak iddiasıyla önümüzdeki günlerde hizmete sunacağız. Bu sene ‘wellness’ konusuna işaret ederek, bilgi paylaşımına yönelik etkinlikler düzenleyeceğiz. Avrupa ve Uzak Doğu konseptlerini bir arada sunacağımız çalışmalarımız ile dünyanın ilk beş ‘wellness’ merkezi olma kararlılığındayız” dedi.

Doğaya saygı gösterilerek tasarlanan LUX Bodrum Resort & Residences; kristal berraklığındaki Ege denizinin kıyısında yer alan; yüksek oksijene sahip, yemyeşil bitki örtüsüyle kaplı bir yarımadayı kucaklıyor. Otel, kendini doğaya adapte eden modern tasarımı ve kendine ait özel koyunda 650 metrelik beyaz kum plajıyla fark yaratıyor.

LUX Bodrum Resort & Residences; her evinin yanı sıra her odasından ve tüm sosyal alanlarından görülen deniz manzarası, ulaşım kolaylığı, doğayla iç içe atmosferi ile birçok olanağın yanı başınızda olduğu yaşam alanına ev sahipliği yapıyor.

Her kitleye, ihtiyaca ve beğeniye yönelik seçeneklerin bulunması, oteli canlı ve hareketli bir nokta olarak öne çıkarıyor. 83 bin metrekarelik alana yayılan otel, farklı oda kategorisiyle birlikte 91 otel odası, 77 özel villayı barındırıyor. Tesis; spa, su sporları, açık hava sineması, çocuk kulübü, alakart restoranları, barları ve lounge gibi birçok sosyal alanı ile ideal seçeneklerin başında yerini alıyor.