GÜMTOB, üye ve paydaşlarıyla sinerji toplantısında buluştu

GÜMTOB Derneği, Başkan Haluk Beceren’in davetiyle, üye otellerinden birisi olan Holiday Inn Görükle de üye ve paydaşlarıyla yemekli toplantıda bir araya geldi.

Geceye GÜMTOB yönetim kurulu ve dernek üyelerinin yanı sıra, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Bursa Koordinatörü Ömer Berksun, TÜRSAB Güney Marmara Bölge Temsil Kurulu Başkanı Murat Saraçoğlu, Uludağ Üniversitesi Öğretim Görevlisi ayrıca UNESCO İznik Alan Başkanı Prof. Dr. Murat Taş, son dönemlerde çeşitli projelerde iş birliği için de bulundukları Rumelisiad Başkanı Ömer Kumova da katılım gösterdi.

Dernek üyelerinin yoğun katılım gösterdiği gecede, Başkan Haluk Beceren açılış konuşmasıyla son gelişmeleri katılımcılara aktardığı konuşmasında ayrıca derneğin gelecek hedeflerini de paylaştı. Daha sonrasında katılımcılara GÜMTOB’un projeleri ve çalışmaları anlatıldı. GÜMTOB’un kendi içinde oluşturduğu çalışma komitesi geliştirdiği projeleri sunumlarla üyelerine aktardı.

BALKAN ÜLKELERİ WORKSHOP PROJESİ

GÜMTOB ve RUMELİSİAD iş birliği ile yürütülmekte olan ve Mart ayı içerisinde Bursa’da gerçekleştirilmesi planlanan “Balkan Ülkeleri Workshop” ile ilgili GÜMTOB Yönetim Kurulu ve Çalışma Komitesi üyesi Buğra Artıç gelişmeleri aktarırken GÜMTOB ve Çalışma Komitesi üyesi Sezen Rüstem ise Bursa’daki Deniz Turizmi potansiyelini ve Mudanya’da Kurvaziyer Turizm ile ilgili sunumunu üyelerle paylaştı.

Yapılan toplantıda ayrıca, TKDK-Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Bursa Koordinatörü Ömer Berksun turizm teşvikleri ve hibe projeleri, BEBKA-Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı Yetkilisi Erhan Öztürk yurt içi fuar çalışmaları ve Bebka’nın turizm destekleri hakkında bilgilendirme yaptı.

GELECEK VİZYONU İÇİN KATKI

Bu sinerji gecesinde üyelere dağıtılan formlarla derneğin faaliyetlerinin değerlendirilmesi ve dernekten gelecek için beklentileri iletmesi istenerek bir nevi mini arama konferansı ile GÜMTOB’un gelecek vizyonu için katkılar istendi.

GÜMTOB üyelerinin samimi sohbetleriyle süren gecede şehir ve ülke turizminin geleceği sohbetlerin ana gündemini oluşturdu. Bu güzel gece çekilen toplu hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

1984 yılında Bursa Otelciler Birliği olarak kurulan dernek, 1989 yılında bünyesine Çanakkale, Balıkesir, Eskişehir, Kütahya, Yalova, Bilecik gibi 6 ili daha ekleyip Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği ismiyle bölgesel bir dernek olarak turizm sektöründe faaliyet göstermektedir. GÜMTOB, 233 üyesi ve 37.612 yatak kapasitesiyle, faaliyet gösteren ve bölgede Turizm alanında söz sahibi, yön verici rolünü sürdürmektedir.