Sea Travel 10. yılını kutladı

İran pazarının önde gelen acentelerinden Sea Travel, onuncu yılını kutladı. Çırağan Palace Kempinski’de gerçekleşen geceye, İran ve Türkiye’den turizm ve konaklama sektörünün birçok ismi katılım gösterdi. Görkemli gecede pop şarkıcısı Yalın sahne aldı.

İran pazarını domine eden ve Türkiye’ye en fazla İranlı turisti getiren Sea Travel, kuruluşunun onuncu yılını kutladı. On yıllık süreçte Sea Travel, İran operasyonlarının yanı sıra Dochi Event markası altında da düğün organizasyonları düzenledi. Diğer yandan Sea Travel, yeni kurulan “Sea Travel Meeting & Incentive” markasıyla da MICE organizasyonları düzenleyecek.

ONA YAKIŞIR KUTLAMA  

16 Ocak gecesi Çırağan Palace Kempinski’de gerçekleşen gecede Sea Travel Kurucusu ve CEO’su Azade Dochi, markanın 10 yıllık serüvenini katılımcılarla paylaştı.

AZADE DOCHI: 45 METREKARELİK OFİSTE İKİ PERSONELLE BU YOLA ÇIKTIK

İlk olarak 2009 yılında iki personelle 45 metrekarelik bir ofiste faaliyetlerine başladıklarını belirten Sea Travel CEO’su Azade Dochi; 2009 yılında İstanbul’a yaklaşık 8 bin 900, Kuşadası’na ise 2 bin 500 İranlı’yı getirdiklerini ve o yıl 11 bin 422 yolcu sayısına ulaştıklarını söyledi.

“SEA TRAVEL EGE BÖLGESİ’NE EN ÇOK TURİST GETİREN ACENTE OLDU”

Sea Travel’ın 2010 yılında önemli bir pax rakamına ulaştığını ifade eden Dochi; “2010 yılında 94 bin pax’a ulaştık. Aynı yıl Kuşadası ve Ege Bölgesi için 26 bin pax’ına ulaşarak; Ege Bölgesi’ne en çok İranlı turisti getiren acente olduk ” dedi.

“EKONOMİK KRİZE RAĞMEN PAXIMIZI 60 BİNİN ÜZERİNDE TUTTUK”

Sea Travel CEO’su Azade Dochi konuşmasının devamında şu değerlendirmelerde bulundu:

“2009 yılından sonraki süreçte ekonomik krizler, terör olayları ve bazı nedenlerden dolayı pax sayılarımız biraz düşse de 2016 yeniden 67 binlik pax’a ulaştık. Biliyorsunuz 2018 yılında İran’da çok ciddi bir devalüasyon oldu. Kur farklılıkları, yüksek enflasyon rakamlarından biz de etkilendik. Ama yine de baktığınızda, 17 bin Kuşadası, 44 bin İstanbul pax’ına ulaşarak toplam pax’ımızı 60 binlerin üzerinde tuttuk.”

DOCHI EVENT’İN BU YILKİ HEDEFİ: 50 EVENT

Sea Travel bünyesinde yer alan “Dochi Event” markasıyla, 2012 yılından beri düğün ve “destination wedding” organizasyonları düzenlediklerine dikkat çeken Dochi; “Dochi Event” kurulduğu yıl, dört event düzenleyerek faaliyete başladı. 2018 yılının dört aylık döneminde ise tam 22 event düzenledik. Şu an bize ev sahipliği yapan Çırağan Sarayı’nda 12 organizasyona imza attık. Bodrum, Çeşme, Kuşadası hatta Türkiye ile sınırlı kalmayıp; Bakü ve Yunanistan’da da çeşitli event’ler düzenledik. 2019 yılı için, 2018’in rekorunu kırarak 50 event yapmayı hedefliyoruz” dedi.

“EN BÜYÜK HAYALİMİ GERÇEKLEŞTİRDİM”

Sea Travel’ı kurmaya karar verdiği dönemde, İran pazarında güçlü, ayakları yere basan, marka kalitesi olan, fiyatla değil hizmet kalitesiyle iş alacak bir acentenin olmadığına dikkat çeken Azade Dochi; “en büyük hayalim bu pazarda güvenilir, marka değeri olan bir acente kurmaktı ve bunu gerçekleştirdiğime inanıyorum” dedi.

Sea Travel CEO’su Azade Dochi konuşmasını ailesine, çalışma arkadaşlarına, İran’dan gelen 60 acente yöneticisine ve sektör paydaşlarına teşekkür ederek tamamladı.

Ardından Sea Travel’ın çalıştığı otel ve acente temsilcilerini teşekkür plaketleri sunuldu. Sea Travel’ın onuncu yılını kutladığı renkli gecede, Yalın da şarkılarıyla katılımcılara keyifli anlar yaşattı.