İrlanda’dan Türkiye turizmini umutlandıran açıklama

İrlanda Seyahat Acenteleri Birliği’nin açıklamasına göre, 2019 yılında yaklaşık 2 milyon İrlandalı deniz – kum – güneş tatilini tercih edecek. Türkiye ise seyahat tercihleri bakımından yükselen ülkeler arasında yer alıyor.

İrlanda ulusal televizyon kanalı RTE’nin internet sitesindeki Petula Martyn’in haberine göre son dönemde Maldivler İrlandalıların gözde tatil destinasyonları arasında yer alıyor.

2019 yılında İrlandalıların önemli bir kısmı güneş – kum – deniz tatili için Maldivleri seçerken; önemli bir kısmı da eski alışkanlarını ve geçmişteki tercihlerini sürdürecek.

İrlanda Seyahat Acenteleri Birliği’nin açıklamasına göre, 2019 yılında yaklaşık 2 milyon İrlandalı deniz – kum – güneş tatilini tercih edecek.

YUNANİSTAN VE TÜRKİYE YÜKSELİŞTE

Haberde online rezervasyon portalı Click & Go.com CEO’su Paul Hackett’in, İrlanda’da bu yıl en çok tercih edilen destinasyonlar hakkında yaptığı açıklamaya da yer verilmiş. Buna göre her zaman olduğu üzere İspanya ve Portekiz en güçlü talebi gören destinasyonlar arasında yer alıyor. 2019 yaz dönemi için İtalya, Yunanistan ve Türkiye’ye yönelik ise güçlü bir talep artışı gözlemleniyor.

Hackett’e göre geçmiş yıllarda İrlandalılar tarafından fazla rağbet görmeyen Yunanistan ve Türkiye destinasyonları 2019 ve ilerisi için güçlü bir şekilde popülarite kazanıyor.   

Yılda bir milyon İrlandalı turisti ağırlayan İspanya en popüler destinasyon olurken; bu ülkeyi sırasıyla Portekiz, ABD, Fransa ve İtalya takip ediyor.