“Danışma kurulunda TUROYD’a bir koltuk vereceğiz”

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy

Last Updated on 3 Şubat 2019 by Yaşar Çelik

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Turizmi Geliştirme Fonu yönetim kurulundaki 11 kişiden 8’inin sektör temsilcileri olacağını ve danışma kurulunda turizm otel yöneticilerine de koltuk vereceklerini duyurdu.

Hilton Garden Inn Beylikdüzü Hotel’de düzenlenen TUROYD’un ikinci yıl gala yemeği Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un katılımıyla gerçekleşti.

Galada konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, turizm otel yöneticilerinin yatırımcıyı doğru yönlendirerek, turizmin rotasını çizeceğini belirterek, “Gemi kaptanı sizlersiniz. O yüzden sizlerin çok iyi yetiştirilerek bu konuma gelmeniz hayati önem taşıyor. Hem Türkiye turizmi açısından önem taşıyor hem de otel dışı yatırımların dizaynı anlamında büyük önem taşıyor” dedi.

TUROYD’un ikinci yıl gala yemeği Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un katılımıyla gerçekleşti.

“Gelir odaklı turizme geçmeliyiz”

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, “Artık maliyet odaklı değil, gelir odaklı turizme geçmemiz, arza göre değil, talebe göre bir turizm konsepti geliştirmemiz gerekiyor. Türkiye’nin sıkıntı çektiği kişi başı turizm gelirin artması da ancak sizin gibi turizme gönlünü vermiş yöneticilerin sektörde kalması ve gençlerin çok iyi yetiştirilmesi ile mümkün. Bu açıdan sizlere çok büyük görev düşüyor” ifadelerini kullandı. Turizmi Geliştirme Fonu- TGF’nin yönetim kurulundaki 11 kişiden 8’inin sektör temsilcileri olacağını, danışma kurulunda turizm otel yöneticilerine de koltuk vereceğiz” dedi.

Turizm Otel Yöneticileri Derneği (TUROYD) Başkanı Ali Can Aksu

“Yurt Dışındaki Türk Otel Yöneticileri Türkiye Ekonomisine Katkı Sağlıyor”

Yurt dışında görev alan otel yöneticilerinin ülke ekonomisine faydalı olmak için tedariklerini Türkiye’den yaptıklarını hatırlatan Ali Can Aksu, Azerbaycan’da devlete ait 16 oteli hayata geçiren Halil Duru’yu örnek vererek “Halil Duru Türkiye’den otellerin için 165 milyon dolarlık tedarik sağlayarak Türkiye ekonomisine önemli katkılarda bulundu. Şimdi ise Yunan Adaları’nda kurduğu otel ile aynı şekilde Türkiye’den tedarik planını yapıyor” dedi.