Antalya’da restoranlar ‘her şey dahil’e mi geçiyor?

Rusya Tur Operatörleri Birliği’ne (ATOR) göre Antalya Kemer bölgesinde yer alan bazı oteller, restoran ve kafelerde de “her şey dahil” sistemi için harekete geçmeye hazırlanıyor.

Türkiye’nin turistlerden daha fazla para almak istediğini belirten ATOR CEO’su Mayya Lomidze, “Restoran ve kafelerde her şey dahil uygulaması tüm Rus turistler için değil, bazı otellerin müşterileri için geçerli olacak. Bu, tur fiyatlarına da kuşkusuz yansıyacak ve çeşitlilik yaratacak” dedi.

turkrus.com’un Business FM’den aktardığı habere göre Rus turizmci, turistlerin otel dışında daha fazla harcama yapmalarını teşvik edebilecek bu uygulamanın ne kadar talep göreceği hakkında ise ‘henüz belli değil’ yorumunu yaptı.

Pilot uygulamanın başarısının, belirlenecek fiyatlara bağlı olduğunu belirten Gaudi Tour Genel Müdürü Yevgeniy Potapov ise “Bu çok ilginç bir fikir. Bizim turistlerimiz her şey dahil sistemini seviyorlar. Ama herkes fazladan para ödemeyi sevmiyor. Her şey dahil sistemi olan güzel bir otelde kalan turistler başka bir şeye ihtiyaç duymayacaktır” değerlendirmesinde bulundu.

Oya Narin’den turizm gelirlerini artırmayı hedefleyen proje