Corendon Airlines’da Boeing 737 MAX uçuşlarını durdurdu

Son Güncelleme Tarihi

Boeing 737-8 MAX ve Boeing 737-9 MAX tipi uçakların Türk Hava Sahası’na kapatılmasının ardından Corendon Airlines’da filosunda bulunan bu modele ait uçaklarla yapılan uçuşlarını durdurma kararı aldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından alınan kararın ardından Türk Hava Yolları’da 12 “Boeing 737 MAX” tipi yolcu uçağını, Atatürk Havalimanı’nda park pozisyonuna aldığını bildirmişti.

Uçuş emniyetini her şeyden üstün tuttuklarını dile getiren Corendon Airlines’dan konuyla ilgili şu yazılı açıklama yapıldı:

“T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından dün açıklanan karar doğrultusunda, tedbir amaçlı olarak filomuzda bulunan Boeing 737 MAX tipi uçağımız ile yapılan uçuşlarımızı 12 Mart 2018 itibari ile uçak tipinin emniyeti konusundaki belirsizlik ortadan kalkana kadar durdurmuş bulunmaktayız. Bu konu ile ilgili Sivil Havacılık Otoriteleri ve üretici Boeing firması nezdindeki gelişmeleri yakından takip ediyor olacağız.

Uçuş emniyetini her şeyden üstün tutan Corendon Airlines’ın her zaman güvenli, zamanında ve konforlu uçuş hizmeti sunmaya devam edeceğini kamuoyunun bilgisine sunarız.

Saygılarımızla,
Corendon Airlines”

Türk hava sahası “Boeing MAX”lara neden kapatıldı?